Poliitilise eliidi palgatõusu peatamine nõuab otsustavust

Mariliis Pinn 02. september 2008, 07:40

Kui riigikogu enamusel ei jätku lähikuudel
jõudu eliidi palkade külmutamiseks, kulub 2009. aastal riigi rahakotist
tipp-poliitikute ja kohtunike palgatõusude kinnimaksmiseks üle 70 miljoni
krooni.

Tuleva aasta eelarvekava arvestab praegu nii riigikogu saadikute, valitsuse liikmete ja põhiseaduslike institutsioonide juhtide palgakasvuga kui ka eripensionäride tuntava pensionilisaga, kirjutas Postimees.

Palgatõusude eelarvesse kirjutamine on praegu paratamatus – selleks kohustavad seadused, mis on enam kui 500 inimese sissetuleku sidunud keskmise palga suurenemisega ja ajal, kui suur hulk riigi palgal olijaid jääb koondamise teerulli alla ning tavainimeste teenistus püsib enamasti paigal, võib ministri palk jaanuaris kerkida ligi 4500 krooni võrra ehk jõuda 72 000 kroonini.

Teisalt on parlamendis kevadest saadik käinud koos kõigi erakondade esindajatest koosnev töörühm, et leppida kokku rahva õiglustundele enam vastavas palgasüsteemis, kuueliikmeline ajutrust koguneb taas homme.

Riigikogu kantselei direktori Heiki Sibula sõnul ei tohiks olla takistusi palgakorraldust muutva eelnõu kiireks seadustamiseks, palkade külmutamisel, jääb saadikute palk sama suureks kui tänavu. Arvestuse aluseks on siis endiselt mullune 12 270-kroonine keskmine palk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2008, 09:20
Otsi:

Ava täpsem otsing