Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Efektne klaaspõrand kardab kriime

Eneken Laasme 03. september 2008, 00:00

"Klaaspõranda valmistamisel on määravad otstarve, kasutustihedus, põranda suurus, klaasosade toestusmõõt," seletas OÜ Hektolan juhataja Ulvar Kullerkupp.

ASi Klaasmerk müügijuht Marek Perendi pidas oluliseks ka turvalisust. Klaaspõrand peab olema igast küljest toestatud vähemalt 20-30 mm. Lisaks sõltub klaasikihtide arv põranda suurusest.

Klaaspõranda jaoks kasutatakse kolmekihilisi karastatud omavahel 15 millimeetri kaupa lamineeritud klaase. Välimised kihid peavad olema karastatud, sisemine karastamata klaasist.

Äärmisel juhul võivad kaks alumist kihti olla ka karastamata klaasist, selgitas OÜ Arkadel Klaas juhatuse liige Tarmo Polli. Mida suurema pinnaga on klaaspaneel, seda paksem on selleks kasutatav klaas.

Klaas on ka ise raske materjal. Näiteks ruutmeetrine ja kümne millimeetri paksune tahvel kaalub 25 kilo. Samas peab selline klaas taluma ka pooletonnist raskust.

OÜ Klaasilahendused juhatuse liikme Anto Sultsi seletusel on kolmekordse klaasi eelis see, et kunagi ei purune kaks klaasi korraga. Tulemusena hoiavad terved klaasikihid purunenud klaasi koos.

Lamineeritud klaasi purunemisel jääb mitmekihiline vaik- või kilelamineeritud materjal alati ühte tükki. Näiteks klaasist trepp peab olema kokku liimitud kahest eelnevalt karastatud klaasist. Soovitatav on klaas katta turvakilega, siis hoiab kile purunenud klaasi koos ega lase kildudel laiali paiskuda.

Paigaldamisel tuleb jälgida, et alus, millele klaastahvlid pannakse, oleks sirge. Klaas peab toetuma kõikides kinnituspunktides ühtlaselt, et eri nurkades ei tekiks erinevat läbivajumist.

Klaaspõranda puhastamiseks sobivad tavalised klaasipesuvahendid. Kriimustuste vältimiseks ja kirkuse säilitamiseks tuleb puhastada klaasi tihti ja mõlemalt poolt.

Ehkki kriimustused tulevad lõpuks ikkagi, tasub puhastamisel vältida abrasiivseid puhastusvahendeid, lappe, käsnu.

Valgusefektiga põrandal varjab mattklaas kriimustusi paremini. Kriimustusi aitab vältida ka klaasi panek välisuksest eemale.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing