Ettevõtted teenivad Gruusia kriisi pealt 2 mln krooni

03. september 2008, 14:39

Eesti saatis välisministeeriumi andmetel
Gruusiasse kahe lennukiga humanitaarabi, mille eest välisministeerium maksis
ettevõtetele pisut üle 2 miljoni krooni. Suurim summa - 1,4 miljonit krooni -
läks ettevõttele AB Medical.

AB Medicali käest ostis riik Gruusiasse saatmiseks viis kopsude mehhaanilise ventilatsiooni aparaati. Üle 100 000 saatsid Gruusiasse kaupu veel AS Wendre, kellelt riik ostis tekke, patju ja padjapüüre ning OÜ Jungent, kelle kaubavalikust läksid loosi lastemähkmed.

Lisaks ostis riik Gruusiasse saatmiseks ASilt Semetron steriilset sidet, OÜlt Tamro Eesti infusioonilahuseid ja antibiootikume, ASilt Eesti Tekstiil padjapüüre, ASlt Kalev küpsiseid ja kompvekke ning ASlt Balti Veski riisi ja makarone. Tasuta andis riigile terve tonni lasteriideid Humana Eesti ning pea poole tonni desinfitseerimisvahenditega toetas AS Cheri-Pharm.

Lisaks saatis MTÜ Lastekaitse Liit Gruusiasse ligi 6 kuupi avaliku kampaania käigus kogutud laste mänguasju. Osa varustust tuli Tervishoiuameti, Päästeameti ja Kaitseväe varudest.

Eesti humanitaarabi Gruusiasse transportinud lennukite rent läks kokku maksma ligi 1,5 miljonit krooni. Esimese lennuki rent oli kokku 645 000 krooni, millele lisandusid reisijate tasud, 300 krooni reisija kohta Tallinnast ja 465 Jerevanist sõites. "Sama lennukiga tõi Eesti Gruusiast tagasi eestlased ning Eestist läksid sinna CERTi eksperdid ja üks päästeametnik," täpsustas välisministeeriumi pressiesindaja Kersti Luha. Partnerfirmaks esimese lennuki saatmisel oli Estonian Air. Ning teine lennuk läks maksma 49 500 EUR so 774 507 krooni, partnerfirmaks Ukrain firma Aerovis Airlines.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 14:05
Otsi:

Ava täpsem otsing