Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Korteriturg Saaremaal seisab

Mariliis Pinn 03. september 2008, 09:15

Augustis Saare maakonnas kinnisvarafirmade
andmeil tehtud pisut üle tosina korteritehingu näitavad, et turg on peaaegu
seiskunud.

Kui veel teises kvartalis näitas kohalik turg mõningaid elavnemise märke ja kinnisvaratehingute kogumaht riigi maa-ameti statistika järgi näiteks aprillis küündis 266 tehingus kokku 140 miljoni kroonini, siis jaanipäevast alates on tehingute arv ja maht järjest alla läinud, jõudes augustis vastavalt 113 ja 34,5 miljoni kroonini, kirjutas Meie Maa.

Arco Vara Kinnisvarabüroo Saaremaa osakonna juht Arvo Eensaar tõdes, et viimasel ajal sooritatud korteritehingute hulk on armetult väike number, võrreldes paari aasta taguse ajaga. “Turg kahtlemata seisab. Aga seda, et ostusoovidega inimesi ei oleks, me väita ei saa. Paraku võimalused ja soovid ei ole võrdsed,” sõnas ta.

Põhjus, miks turg seisab, peaks Eensaare sõnul olema tänaseks kõikidele teada – pangad ei anna enam nii lihtsalt inimestele krediiti. “Jälgitakse taotleja tagapõhja, harjumusi, tema riskivalmidust ja muid aspekte, millest tuleneb ka nõutava omafinantseeringu suurus. Ja see kipub minema üle 20 protsendi, mis paljude jaoks on ülejõukäiv, kuna puudub vajalik kogus vaba raha,” tõdes ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2008, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing