Berliin saab elektriautode laadimisjaamade võrgu VIDEO

09. september 2008, 12:02

Autotootja Daimler ja energeetikafirma RWE
kavatsevad tuleva aasta lõpuks avada Berliinis elektriautode laadimisjaamade
võrgustiku.

Daimler asub tootma Smartist liitiumioonakudega elektriautot Smart Electrodrive, mille laadimiseks luuaksegi Berliini umbes 500 pistikupunkti. Esimesed Electrodrive märki kandvad autod peaks tootmisliinilt tulema tuleva aasta lõpus, massitoomine algab mitte hiljem kui aastal 2012, teatas Reuters.

Daimlerile on see juba teine elektriautode katseprojekt, esimesed elektri-Smartid jõudsid Londoni politseinike kasutusse juba eelmisel aastal.

Berliinis on samuti tegu pilootprojektiga.. Järgmisena võiks kõne alla tulla tiheda asustusega Ruhri piirkond.

Projektil on Saksa riigi tugi. Liidukantsler Angela Merkel nimetas ettevõtmist tõeliselt läbimurdeliseks nii Berliini, autotööstuse kui ka elektritootjate jaoks.

Akutoitega on autoga võimalik sõita umbes 100 kilomeetrit ning sakslaste igapäevased sõiduharjumused näitavad, et sellest linlasele päevaks piisabLaadimisjaamu lubab RWE ehitada nii elektriautoomanike kodudesse, töökohtade lähedusse kui ka avalikesse parklatesse.

Keskkonnaorganisatsioon Greenpeace aga väidab, et elektriautod peavad oluliselt edasi arenema, et neid saaks muuta tõesti keskkonnasõbralikeks. Eeskätt peab auto muutuma oluliselt kergemaks.

Vaata videot!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2008, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing