Kudrin: Gruusia konflikt vähendas Venemaal poliitilisi riske

09. september 2008, 16:45

Venemaa rahandusminister Aleksei Kudrin
usub, et pärast Gruusia konflikti on poliitilised riskid Venemaal vähenenud.

„Minu vaatenurgast on olukord lahenenud ja poliitilised riskid on kadunud. Olukord on selge,“ ütles ta täna agentuuri Reuters korraldatud Venemaale investeerimist käsitleval seminaril.

Vahetult Gruusia konflikti järel võtsid investorid Venemaalt välja 7 miljardit dollarit, saates langusesse nii Venemaa börsi kui nõrgestades rubla.

„Investorid võivad nüüd rahuneda ja tegutsema hakata,“ ütles Kudrin. „Kui tahate Venemaal raha teha, palun, laske käia!“

Esmaspäeval nõustus Venemaa oma väed Gruusiast välja tooma, kuid sama selget kohustust ei olnud separatistlike piirkondade kohta. „Gruusia on ilmselgelt need territooriumid kaotanud, kuid ma ei näe võimalust, et see konflikt veel kaugemale võiks areneda, „ ütles Kudrin. „See lahendus on Gruusiale valus, kuid neil tuleb sellega leppida.“

Kudrini sõnul jätkab Venemaa majanduse liberaliseerimist ning investeerimiskliima paremaks muutmist nii kodu- kui välismaistele investoritele.

„Venemaa peab kinni peamistest liberaalse majanduse põhimõtetest. Me ei kehtesta mingeid piiranguid (välisinvesteeringutele) ega muuda oma poliitikat. Kas lääneriigid on valmis sama tegema?" ütles Kudrin.

Kudrini sõnul on BP tütarfirmas TNK-BP puhkenud võimuvõitluse „tsiviliseeritud“ lahendamine ning hinnakujunduse üle puhkenud skandaal kaevandusfirmas Metšel märgid sellest, et Venemaa püüab investeerimiskliimat parandada.

Kudrin on olnud viimastel aastatel Venemaa majanduspoliitika peamine arhitekt. Samuti peetakse teda üheks kõige läänesõbralikumaks Venemaa poliitikuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 13:40
Otsi:

Ava täpsem otsing