Uudised

ÄP 11. september 2008, 00:00

Keskkonnaharidusliku projekti "Kyoto minu kodus" raames valmis energia säästlikku kasutamist tutvustav raamat "Teistmoodi energia".

Õppematerjali koostasid partnerid Inglismaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Poolast, Tšehhist ja Rumeeniast. Materjal kohandati meie oludele.

Õppematerjalis tutvustatakse, kuidas kodumajapidamises saab kasutada taastuvenergia allikaid ja kirjeldatakse Eesti kogemusi. Trükisele on lisatud CD-plaat, kust leiab lihtsaid juhendeid.

Projektist võttis osa 16 partnerit kümnest Euroopa riigist, Eestis koordineeris tegevust SA REC Estonia.

Raamatu väljaandmist toetasid ELi Intelligent Energy Programme, Eesti Energia ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Metallijäätmete käitleja Kuusakoski korraldab ka sellel sügisel kogu Eestit hõlmava romusõidukite kogumise kampaania.

Romukampaania 2008 kestab 31. oktoobrini. Kampaania perioodil oma romusõiduki toonud inimestele makstakse romu eest raha vastavalt selle kaalule.

"Sellist romusõidukite kogumise aktsiooni korraldab Kuusakoski teist aastat," teatab Kuusakoski juhatuse esimees Kaido Aettik. "Mulluse kampaania raames tehtud teavitustööst oli palju kasu ning romude kokkuost suurenes alates septembrist hüppeliselt."

Kaido Aettik tõdeb, et kogumisaktsioonidest hoolimata on Eestis ringi sõites näha väga palju autovrakke, mis risustavad ümbruskonda.

"Sellised romusõidukid võivad sisaldada kütust ja õlisid, mis võivad keskkonda sattudes suurt kahju põhjustada," selgitab Aettik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:43
Otsi:

Ava täpsem otsing