Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vene turg libiseb toetustel

Mariliis Pinn 11. september 2008, 11:45

Vene aktsiaturg tegi täna hüppe ülespoole,
kuna eile tegi president Dmitri Medvedev börsi tõusu kohta avalduse ja riigi
keskpank eraldas 10 mld dollarit pangandussüsteemile, et leevendada kroonilist
krediidi puudust.

Vene börsiindeks RTS langes 4,4%, kuna investorid ignoreerisid presidendi avaldust, kirjutas The Financial Times. Täna hommikul tõusis börsindeks, 0,5% ehk 1341,32 punktini, siiski kahel eelmisel kauplemisperioodil langes see pea 12%.

„Lõpuks ei ole need muutused dramaatilised,“ kommenteeris Medvedev RTSi 49 protsendilist kukkumist mai kuu tipust, mis on minema pühkinud 750 miljardi dollari väärtuses kapitali.

„Kui õigeid otsused tehakse laabub kõik,“ lisas ta ja et börs tõuseb aasta alguse tasemele. Medvedev usub, et valitsusel on võim börs tõusule suunata.

Moskva investeerimispanga Troika Dialog strateeg Kingsmill Bond kommenteeris müügi jätkamist: „Moskvas on väga depressiivne meeleolu, mis sageli näitab põhja, kuid siin on selgelt veel langusruumi.“

„Turg ei ole reageerinud Medvedevi avaldusele, kuigi peaks,“ ütles investeerimispanga Renaissance Capitali uurija Roland Nash. Presidendi sõnavõtt võib tähendada uusi investorisõbralikke algatusi. „See on esmakordne, kui Kreml pöördub investorite poole,“ lisas ta.

Langust veavad energia hinnad ja Gruusia konflikti poliitilised riskid. Analüütikud ennustavad, et Venemaad ootab likviidsuskriis, mis on kimbutanud läänt juba terve aasta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing