RM: hoiame järgmisel aastal kokku 8,2 protsenti

13. september 2008, 18:11

Rahandusministeeriumi valitsemisala
tegevuskulude kärbe võrreldes tänavu aasta eelarvega on 2009. aastal 8,2
protsenti, mitte 2,8 protsenti nagu väidab tänane Eesti Päevaleht.

Tegevuskulude kokkuhoiu arvestamine on oluliselt keerulisem kui pelgalt protsentarvutuse tegemine 2008. aasta riigieelarve seaduse ning 2009. aasta eelarveprojektide ridadelt, teatas ministeerium.

Eelarveprojektide koostamise ja tegevuskulude kokkuhoiu kavandamise aluseks on valitsuskabineti otsused. Sellisteks otsusteks on näiteks säilitada valitsusliidu leppe palgapoliitika eesmärgi all toodud ametigruppide ja nendega võrdsustatud ametigruppide palgatase ning jätkata plaanipärase välisvahendite kasutamisega. Samuti tuleb iga ministeeriumi või põhiseadusliku institutsiooni tegevuskulude juures arvestada lisaks numbritele ka selle valdkonna eripärade või 2009. aastal planeeritud ministeeriumide üleste muudatustega.

Rahandusministeeriumi 2009. aasta eelarveprojektis on lähtudes valitsuskabineti kokkuleppest arvestatud tolliametnike palkade 2008. aasta tasemele jäämisega. Samuti sisaldub eelarveprojekti tegevuskulude all ka Šveitsi välistoetuse kasutamine, mille arvestamine tegevuskulude kokkuhoiu hulka ei ole ajakirjaniku poolt korrektne.

Üks osa rahandusministeeriumi valitsemisala kokkuhoiust väljendub ka 2008. aastal tehtavate ametikohtade koondamiste näol. Tegevuskulude kokkuhoiu tõttu vähendatakse ametikohtade arvu rahandusministeeriumis 60 ning maksu- ja tolliametis 305 võrra.

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakond on Eesti Päevalehe ajakirjanikule korduvalt selgitanud, et nii laiemate eelarve teemade ja tegevuskulude kajastamisel ei saa aluseks võtta lihtsat liitmise või lahutamise tehet. Loodame edaspidisele teema korrektsele kajastusele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2008, 18:10
Otsi:

Ava täpsem otsing