Analüütik: Lehman toob Swedbanki hädadele lisa

16. september 2008, 13:08

Swedbanki aktsia oli Stockholmi börsil täna
pankadest suurim langeja, ehkki suuremat ohtu pankrotistunud USA pangaga seotud
väärtpaberid Swedbanki bilansis endast ei kujuta.

Küll aga kinnistavad need Swedbanki kui laenukriisis kõige haavatavama panga imagot, ütles Cheuvreux Nordicu pangandusanalüütik Rodney Alfvén Rootsi majandusuudiste portaalile di.se.

Swedbank andis täna teada, et tal on Rootsi pankadest enim nõudeid esmaspäeval pankrotikaitset palunud USA panga Lehman Brothers vastu.

Risk ei ole siiski kuigi suur, ütles Rodney Alfvén. „Laenukahjumite riski hindan ma väga väikeseks. Kuid praegu ei ole mitte see tähtis. See on sama hea kui õli tulle valada, panga kõigile teistele probleemidele lisaks,“ ütles ta.

Balti riikide suur osakaal Swedbani tegevuses, märgid sellest, et raha laenamine on panga jaoks kallim kui konkurentidele ning reitinguagentuuride madalamad hinnangud on juba varasemast need riskifaktorid, mis aktsiat rõhuvad, ütles Alfvén.

„Swedbanki riskid on kahtlemata kõrgemad kui teistel suurpankadel,“ ütles ta.

Maailma börsidel uut hoogu saanud torm on investorite huvi pangandusaktsiate vastu pea täielikult välja suretanud. „Kui sellises olukorras tulla välja teatega, et pangal on USA kinnisvaraturuga seotud nõuded, ei hakka paljud investorid enam riski suurust hindamagi, vaid loobuvad aktsiast ilma mõtlemata,“ ütles Alfvén.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. October 2008, 14:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing