Martinson müüs osaluse Vene tarkvaratootjas

Mariliis Pinn 16. september 2008, 17:01

Riskikapitalifirma Martinson Trigon müüs
koos teiste kaasaktsionäridega osaluse Vene tarkvaratootjas Reksoft Vene
süsteemiintegraatorile Technoserv A/S.

Reksoft on ligi 25 miljoni dollarilise käibega ja 400 töötajaga tarkvaraarendaja, mille põhiklientuuriks on Lääne-Euroopa suurfirmad, teatas firma.

MartinsonTrigon investeeris Reksofti 2005. aasta lõpul ja omas sellest umbes kolmandikku. Tehingu hinda poolte kokkuleppel ei avaldata.

„Investeering Reksofti osutus väga hea tootlusega edukaks tehinguks. Ilma mingi kahtluseta on tegu ühe parima Vene IT-firmaga,“ ütles MartinsonTrigoni juht Allan Martinson. Ligi kolme aasta jooksul, mil MartinsonTrigon firma osanike hulgas oli, kasvas Reksofti käive kolmekordseks.

Reksofti 74% aktsiate ostja on Vene üks suuremaid süsteemiintegraatoreid TechnoServ, mille 2007. finantsaasta käive oli 1,16 miljardit dollarit. Reksoft täiendab Technoservi tarkvaraarenduse ja dokumendihalduse alaste kompetentsidega ja jääb iseseisvaks ettevõtteks sama juhtkonnaga.

Reksoft on kolmas ettevõte, millest Martinson Trigon sel aastal väljub – juulis teatas investeerimisfirma, et müüs osaluse Leedu andmesidefirmas Norby Networks ja MTV Balticus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing