Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BÖRS: Eesti aktsiad taas uusi põhju tegemas

17. september 2008, 16:42

Nüüdseks on Tallinna börs üsna lühikeseks
jäänud augustiralli mõjust üle saamas ning aktsiad on hakanud taas uusi põhju
tegema. Täna langes uutele rekordmadalatele tasemetele kahe ettevõtte aktsia
hind.

Arco Vara aktsia hind kukkus 2 protsenti, 7,51 kroonini, mis on ettevõtte veidi enam kui aastase börsiajaloo madalaim tase.

Tõenäoliselt ei ole tegemist otsese põhjusega, kuid kaudselt mõjutab Arco Vara aktsia hinda kindlasti ettevõtte ühe asutaja Arti Araka väljumine ettevõtte omanikeringist. Eesti Väärtpaberite keskregistri andmete kohaselt on salapärasele ärimehele Toomas Toolile kuuluva osaühingu Freier Projekt osalus ettevõtte omanikeringis kerkinud 15,16 protsendile. Samas Arti Arakasele kuuluva osaühingu Greatway arvel Arco Vara aktsiaid enam ei ole. Ilmselt on Arakas ettevõtte omanikeringist lahkunud ning Toomas Tooli mõju ettevõttes kasvamas järsult võib olla isegi otsustavaks.

Kuna Toolist ei ole eriti midagi teada ning teadaolevalt väldib ta avalikkuse tähelepanu täielikult, peaksid väikeinvestorid olema ettevõtte suhtes ettevaatlikud.

Tallinna Kaubamaja aktsia hind langes veidi üle poole protsendi, 83,71 kroonile. Nii madal oli kaubandusettevõtte hind viimati 2006. aasta oktoobris. Aktsia käive oli 6,9 miljonit krooni. Samasuguste kauplemismahtudega on aktsiat müüdud kogu selle nädala jooksul.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2008, 10:23
Otsi:

Ava täpsem otsing