Jüris valmib ravimitööstuse miljardiprojekt

17. september 2008, 16:19

Maailma suurim ravimitööstuse
moodultehaseid tootev ettevõte Pharmadule sai valmis esimese osaga
suurtellimusest, millega tuuakse Eesti majandusse summa miljardi krooni kanti,
kirjutab aripaev.ee meditsiiniteemaline sõsarleht mu.ee.

Kolm aastat tagasi alustades investeeris Pharmadule Eesti tootmisüksusesse 100 miljonit krooni. Tänaseks on Rootsi emafirma asepresident Andreas Palmlundi sõnul Eesti majandusse investeeritud juba 250 miljonit krooni, millele loodetakse tulevikus veelgi kasvu.

Uues Jüris paiknevas tehases on valmis saadud esimese etapiga suurtellimusest, mis saadetakse Taisse. „Tänane päev oli hea võimalus näidata, mida tähendab tehas, kus toodetakse tehaseid,“ ütles firma Eesti tegevjuht Raul Hallap sündmuse tähistamiseks peetud tutvumispäeval.

Palmlundi sõnul on firma oma ala pioneer: kui Pharmadule 1986. aastal Rootsis tegevust alustas, suhtuti nende ettevõtmistesse väga skeptiliselt. Praeguseks on firma ennast tõestanud ning leidnud järgijaid ka Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides. Lisaks ravimi- ja biotehnoloogia tööstustele toodetavatele tehasemoodulitele pakub firma ka tootmisseadmete varuosi, kvaliteedijuhtimise teenust ja töötajate väljaõpet.

Tutvumispäeval osalenud Rootsi saatkonna esindaja Leena Jaanson avaldas tunnustust Pharmadule tegevusele ja lootis, et firma tegevus õhutab ka teisi välisfirmasid Eestisse ettevõtteid looma. Seda eriti praegu, kui kohalikku majandust kimbutab langus.

Jüris tegutsev tootmisüksus Andreas Palmlundi sõnul Eesti ravimifirmasid otseselt ei mõjuta, küll aga kaudselt: ka Eesti asutused tellivad ravimeid välisettevõtetest, kes kasutavad tootmiseks Pharmadulelt ostetud tehasemooduleid. Pharmadule’i klientideks on sellised farmaatsiaettevõtted nagu Baxter, Eli Lilly, Merck, Astra-Zeneca, Aventis Pasteur.

Pharmadule alustas Eestis 2005. aastal 10 töötajaga, täna on töötajaid 140 (ülemaailmselt 400 inimest), neist 120 on töölised ja neist omakorda 100 on alltöövõtjad. Palmlundi sõnul hetkel kohalikku tööjõudu oluliselt juurde värvata ei ole plaanis. Täna peetakse olulisemaks olemas oleva töötaja kompetentsi tõstmist, tööprotsessi parendamist. 2004. aastast on firma omanikuks Suurbritannia firma 3i.

Möödunud aastal teenis Eestis asuv tehas Pharmadule OÜ 33,8 miljoni kroonise käibe juures 1 miljon krooni kasumit. Pharmadule'i tellimuste summa kokku oli 2007. aastal 150 miljonit eurot.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 15:22
Otsi:

Ava täpsem otsing