Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Moody's peab maksude tõstmist ohtlikuks

18. september 2008, 07:24

Reitinguagentuuri Moody's vanemanalüütik
Kenneth Orchard, kes teeb analüüse Eesti kohta, nentis valitsuse maksutõusukava
kommenteerides, et majanduslanguse ajal makse tõsta on ohtlik, ent mõõdukas
eelarvepuudujääk on lubatud.

Moody'se hinnangul ei ole riigieelarve defitsiiti viimisel krediidireitingule mingit mõju, sest eelarvedefitsiidid on rasketel majandusperioodidel tavalised. Selline eelarvepoliitika, mis tõusu ajal pidurdab ja languse ajal turgutab, on hea viis, kuidas nõudlust ohjes hoida ja suunata. "Eesti valitsuse finantspositsioon on piisavalt tugev, et mõõduka eelarvepuudujäägiga vastu pidada," märkis Orchard.

Reitinguagentuur ütles, et nende ülesanne ei ole valitsuse poliitikale soovitusi anda, ent on olemas mõni pretsedent, millele võiks tähelepanu juhtida.

Uuringud näitavad, et eelarvekavad võivad innustada pikaajalist kasvu. On tähtis, et riigi majandus seisaks tugevatel jalgadel. Uuringud näitavad ka, et eelarvekavadel, mis on kontsentreeritud kuludele, on suurem mõju kogu riigi majandusele, kui kavadel, mis tuginevad ainult tulude poolele. See ei pea kehtima just Eesti kohta, sest maksukoormus on siin niigi juba üpris madal.

Võib osutuda ohtlikuks, kui majanduse langusfaasis hakatakse makse tõstma. Maksude tõstmisega majanduslanguse ajal peab olema ettevaatlik.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2008, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing