Siff noolib riiklikku kütusevaru

18. september 2008, 09:17

Suurärimehele kuuluvad maa-alused
kütusemahu shy;tid peaksid vastu isegi tuumapommi lõhkemisele, aga
energiajulgeolekut rõhutav Eesti riik ei tunne nende vastu mingit huvi.

Suurettevõtja Endel Sifi sõnul saab lõviosa Eesti riiklikust kütusevarust konflikti korral kasutada ainult eksiilvalitsus, sest see on hoiustatud meretagustes naaberriikides, kirjutas Eesti Ekspress.

Strateegilise kütusevaru hankimise ja hoidmisega tegeleva Vedelkütusevaru Agentuuri (OSPA) majandusaruanne ütleb, et firma hoidis aastavahetuse seisuga Soomes ja Rootsis 59 protsenti riiklikest diislikütuse varudest ja 65 protsenti bensiinivarudest.

Samas on kõik siinsed tipp-poliitikud eesotsas president Toomas Hendrik Ilvesega viimase aasta jooksul korduvalt rääkinud Eesti energeetilisest julgeolekust ehk vajadusest ise toime tulla.

Sifi sõnul oleks konflikti puhkedes peaaegu võimatu leida tanklaevu, kes toimetaksid kütuse raja tagant Eestisse.

Ja isegi kui kütus mingi nipiga siia saabuks, poleks hädad lõppenud. Esimeses järjekorras purustavad vaenulikud väed sildade kõrval kütusemahutid, mis on kerged sihtmärgid ja põlevad maani maha. Nii oli see suvel 1999, kui NATO pommitas Serbiat, aga ka tänavu, kui venelased laastasid Gruusiat.

Siff ja tema kompanjonid firmast Milstrand omavad aga Eestis üht erilist kütuseladu, mis peaks vastu pidama isegi 80 kilotonni võimsusega tuumapommi otsetabamusele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2008, 09:16
Otsi:

Ava täpsem otsing