Avila: kui sa ei karda, oled loll või ei tea, mida teed

19. september 2008, 19:42

Olympic Entertainment Groupi tegevjuht
Andri Avila peab loomulikuks, et uude riiki äri laienedes tuntakse hirmu.

1991. aastal külastas Olympicu omanik Armin Karu Las Vegast ja nägi milline võiks kasiinomeelelahutus välja näha. Tehti otsus tuua sarnane kasiinoäri ka Eestisse. Avila sõnul erineb Olympic konkurentidest kvaliteedi poolest. „Peab olema midagi unikaalset, mida turule lisada. Eriti kehtib see kasiinoäri kohta. Me müüme kogemust. Meie äris kaotatakse, sel juhul on eriti raske tagada, et see kogemus oleks meeldiv ja et inimesed tuleksid tagasi,” rääkis Avila.

Avila sõnul tuleb uute investeeringute puhul mõelda endale selgeks, mis on eesmärgiks. „Näiteks, kui tahame olla number üks, siis tuleb mõelda, kas tahame olla mänguautomaatide, käibe vms poolest olla esimene,” selgitas Avila JCI aastakonverentsil „Go Global”.

Äri tuleb laiendada agressiivselt, aga mõistlikult. Õigel ajal tuleb kaasata lisakapitali. Ja mis kõige tähtsam, plaanid peavad olema ambitsioonikad. „Kui sa oled hea, siis oled sa hea kõikjal,” märkis Avila.

Avila sõnul on Olympic kuulus selle poolest, et seatakse kõrged eesmärgid endale. Eestis aitasid äri edule kaasa mitmed soodsad tingimused: liberaalne majanduskeskkond, soodsad maksud. Samas Eesti turg on ikkagi liiga väike, et midagi massiivset teha, mistõttu otsustati Eestist välja minna.

Juba enne laienemist püstitas Olympic eesmärgi saada suurimaks operaatoriks Baltimaades. 2001. aastal laienes Olympic Leetu. 2004. aastal pandi eesmärgiks olla number üks operaator Kesk-Euroopas.

Olympic tahab kahe aasta pärast tegutseda juba 10 riigis, praegu opereerib Olympic 8 turul.

Avila sõnul vaatab Olympic nüüd juba kaugemale Euroopast, kuna tahetakse saada globaalseks kasiinooperaatoriks. Avila ei välistanud ka tuntud kasiinomekat Las Vegast. „See pole võimatu idee, aga kuna oleme avalik ettevõtte, siis ei saa ma rohkem öelda,” ütles ta.

Avila meenutas Ukraina turule sisenemist, mis oli päris keeruline, teadmata regulatsioone ega mitteametlikke viise, kuidas äri teha. Oli vaid visioon, aga polnud veel ühtegi kontakti.
„Ma olin hirmunud, kui aus olla, et kuidas hakkame saame. Aga ei tohi alla anda. Me olime päris lähedal allaandmisele. Aga kui sa ei karda, siis sa kas oled loll või ei tea sa, mida teed. Loomulik on karta teadmatust. On nii kirjutatud kui ka kirjutamata reeglid ja sa pead mõlemaid teadma. See võib olla päris frustreeriv,” rääkis Ukraina turule laienemise raskustest.

Olympicu sõnul praegu internetikasiinoäri peale tõsiselt ei mõtle, sest enamikes riikides, kus Olympic praegu tegutseb, on internetikasiinod kas keelatud või hall ala, mis tooks ettevõttele lisariske.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2008, 20:40
Otsi:

Ava täpsem otsing