Kuue aastaga kulub ametnike koolitamisele 130 mln kr euroraha

19. september 2008, 09:05

Järgneva kuue aastaga kulutatakse ametnike
koolitustele, juhtimisprogrammidele ja analüüsidele kokku 131 mln kr euroraha.
Riigi haldusvõimekuse arendamiseks tervikuna, milles sisalduvad ka koolitused,
on plaanis järgneva kuue aastaga kulutada kokku 338 mln kr.

Keskkonnaministeerium sai tipp-ja keskastme juhtide koolituseks üle 674 tuh kr, mis koos ministeeriumi omafinantseeringuga läheb maksma ligi 800 000 kr. „Meie peame koolitusi oluliseks,“ ütleb keskkonnaministeeriumi koolituse peaspetsialist Kristi Schumann. „Olukord pole ministeeriumis halb, kuid annab kindlasti paremaks minna. Kui pakutakse sellist võimalus koolitusteks, siis miks mitte seda kasutada. Ministeerium ise neid kulusid kanda ei jõuaks,“ räägib Schumann.

Tema sõnul kestab selle aasta maist kuni 2008. aasta maini ja sel osaleb 46 inimest. Koolituse viivad läbi Inscape Koolitus, Stern Koolitus, IMG Koolitus ja Koolituspartner. Lisaks sai ministeerium toetust veel teisegi koolituse jaoks. „Ametnik kui klienditeenindaja“ koolitus maksab kokku 736 586 kr, sellest veidi üle 626 tuh kr saadi struktuurifondidest. Sel koolitusel osalevad kõik ministeeriumi 348 inimest ja koolituse viib läbi firma Stern Koolitus.

Uuringu lõpparuanne maksab 66 000 kr

Justiitsministeerium sai kantslerite ja talituse juhatajate koolituseks üle 544 tuh kr, kokku läheb koolitus maksma üle 640 tuh kr ja selle viib läbi Inscape Koolitus. 82 600 kulub ruumide ja tehnika rendile ning toitlustamisele.

Lisaks sai justiitsministeerium ligi 300 tuh kr uuringuks, mis käsitleb alaealiste ülekuulamist kriminaalmenetluses. Sellest 44 000 kr kulub uuringu ettevalmistamiseks, lähetuskuluks ja töötasuks, 219 tuh kr uuringuks endaks ja ainuüksi uuringu lõpparuandeks 66 000 kr. Uuringu viib läbi ministeerium koostöös uurijate rühmaga, keda juhib Tartu Ülikool ja Leicesteri Ülikooli taustaga õiguspsühholoog ja vabakutseline koolitaja Kristjan Kask.

Lisaks eurorahale ostab koolitusteenust ka ministeerium oma eelarvest. Näiteks justiitsministeerium on sõlminud riigihanke lepingu selle aasta jaanuaris ainsa pakkujaga Preismann Koolitused OÜ ja lepingu kogusumma on 1,2 mln kr. Preismann Koolitused ainuomanik on Kalle Preismann. Firma käive oli mullu üle 2 mln kr, Preismann maksis endale dividende 102 tuh kr. Firma on spetsialiseerunud õigusalastele koolitustele.

Lepingus seisab, et tegemist on koostöölepinguga, millest ei tulene riigile kohustust koolitusi tellida, kuid võimaldab seda teha soodsatel tingimustel. Leping on sõlmitud tähtajatult, arvestatud on 4 aasta peale.

11 ametnikku välisreisile Taani

Sotsiaalministeerium sai erinevateks koolitusteks kokku 797 727 kr. Kalleim neist, meeskonnajuhtide ametialase võimekuse tõstmine läbirääkimisoskuste arendamise kaudu“ läheb maksma kokku üle 528 tuh kr. Ministeeriumi andmetel osaleb koolitusel 30 inimest ja selle viib läbi firma Estonian Business School. Puhtalt koolitusele kulub üle 476 tuh kr, ülejäänud on koolitajate majutus, toitlustus ja ruumide rent.
„Mis puutub meeskonnajuhtide koolitusse, siis võeti neli pakkumist. Riigihanke piirmääraks 2008. aastal on 625 864 krooni ja meie projekt ei ületa seda,“ öeldi ministeeriumist.

Kaks ülejäänud koolitust on aga välissõidud Taani ja Suurbritanniasse.
„Kvaliteetsed ja innovaatilised tugiteenused ministeeriumis“ on nädalane õppeprogramm 11 inimesele Taanis, mille käigus külastatakse Taani ministeeriume ja riigiameteid. Reis läheb maksma 245 tuh kr, sellest 93 500 kr on lennupiletid ja transport, 112 200 majutus, lisaks päevaraha 38 500 kr.
Sel sügisel sõidavad seitse ministeeriumi hoolekande osakonda inimest viieks päevaks Suurbritanniasse tutvuma sealse sotsiaalhoolekandega. Lähetus maksab kokku ligi 164 000 kr.

„Kindlasti pole ametnikud rumalad, et nii palju raha koolitustele kulutatakse," ütleb sotsiaalministeeriumi personalijuht Jane Järvalt. „Kuid enese täiendamine ja arendamine on kindlasti vajalik. Näiteks Taani õppereis on mõeldud tugiosakondade, IT, personali- ja arendus-, finants -ja õigusosakondade töötajatele, kellest ehk mõni üksik on varem väliskoolitusel käinud,“ räägib Järvalt. „Pole ju mõtet ise jalgratast leiutada, vaid õppida teistelt riikidelt.“ Järvalti sõnul on aruandlus väga täpne, esitada tuleb piletid, kuludokumendid ja muud aruanded.

Tööturuameti hiljuti Vihula mõisas toimunud koolitus oma töötajatele läks maksma 800 000 kr. Riigihanke seaduse järgi võib sellise summa puhul viia hanke läbi lihtsustatud korras, ilma avaliku väljakuulutamiseta, võttis amet pakkumised neljalt firmalt ja võitjaks osutus koolitusturul üsna uus tegija PerCapita. Firma üks omanikke on Invicta koolitustreener Erge Heido, hankelepingu sõlmimise kriteeriumideks oli soodsaim hind, lektori kogemus ja tulemuslik lähenemisviis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2008, 12:14
Otsi:

Ava täpsem otsing