Pihl ja Lang arutasid Ameerika Ühendriikides õigus- ning korrakaitsealast koostööd

29. september 2008, 20:43

Ameerika Ühendriikides visiidil olevad
siseminister Jüri Pihl ja justiitsminister Rein Lang kohtusid esmaspäeval, 29.
septembril USA demokraatide presidendikandidaadi Barack Obama
valmismeeskonna esindajatega, et arutada õigus- ja korrakaitsealase koostöö
jätkamisega seonduvaid küsimusi.

Tuleviku võimalikule koostööle suunatud kohtumisel arutasid Eesti ministrid Barack Obama valimiskampaania välispoliitikanõuniku Mark Brzezinski ja riikliku julgeoleku eksperdi Jeremy Shapiro’ga Gruusia kriisi järgselt üles kerkinud uusi väljakutseid ja mõjusid riikide sisejulgeolekule. Kohtumisel räägiti Eesti ja Ameerika õigusalase koostöö tihendamisest ning kahe riigi õiguskaitseasutuste koostöö võimalusest. Tõdeti, et Eesti ja Ameerika Ühendriikide õiguskaitsealane koostöö on täna hästitoimiv ning kinnitati valmisolekut sellise koostöö jätkamiseks. Pikemalt käsitleti Eesti Küberkaitse Oivakeskuse ekspertiisi laiemat kasutamist ning siseminister Pihl tutvustas Oivakeskuse ekspertide toetust Gruusia ametiasutustele käesoleva aasta augustis.

Valimiskampaania meeskondadega kavandatud teine kohtumine toimub teisipäeval, 30. septembril, kus samu teemasid arutatakse vabariiklasest presidendikandidaadi John McCain’i kampaania esindajatega.

Esmaspäeval on siseminister Jüri Pihli ja justiitsminister Rein Langi visiidi käigus kavas ka Eesti ja Ameerika Ühendriikide valitsuste vahelise raskete kuritegude vastu võitlemise ja ennetamise koostöö kokkuleppe allkirjastamine, mis on viimaseks eelduseks Eesti ühinemisele Ameerika Ühendriikide viisavabadusprogrammiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2008, 20:43
Otsi:

Ava täpsem otsing