Rahumaa: Silvano aktsiad hetkel eriti soodsad

Liis Kängsepp, Annika Matson 29. september 2008, 18:47

Silvano Fashion Groupi (SFG) ühe
suuraktsionäri, Indrek Rahumaa sõnul on Silvano Fashion Groupi aktsiate
tagasiostu põhjuseks aktsia erakordselt soodne hind turul – veel 2007. aasta
suvel müüdi Poola avaliku pakkumise käigus aktsiaid hinnaga 5,25 eurot.

Silvano Fashion Group teatas eelmisel nädalal, et kavatseb osta börsi kaudu omi aktsiaid kokku kuni 3 miljoni euro (45 mln kr) eest, olles nõus aktsia eest maksma kuni 54,75 krooni ehk 3,5 eurot. Aktsia hind tõusis möödunud reedel uudise peale ligi viiendiku võrra.

Kui reede hommikul maksis SFG aktsia Tallinna börsil 22,06 krooni, siis peale uudist aktsiate võimalikust kokkuostmisest kauplemisväärtusest tunduvalt kõrgema hinnaga, hüppas hind 26,44 kroonini.

"Kuna meie likviidsuspositsioon on hea ja võlakoormus madal, on juhtkond otsustanud kasutada osaliselt vabu vahendeid aktsiate tagasiostuks ja kasvatada seeläbi ettevõtte väärtust nende aktsionäride jaoks, kes müüa ei soovi," sõnas Rahumaa. "Teadlikku ja läbimõeldud tegevust ettevõtte väärtuse kasvatamiseks aktsionäride jaoks ei tohiks sassi ajada "kunstliku ülesupitamisega"."

Möödunud nädalal Eestis viibinud SFGi jaekaubanduse juht Dmitri Podolinski kinnitas Rahumaa sõnu – aktsia hind on praegu liiga madal ning ettevõttel on raha, et iseendasse investeerida.

"Muidugi, kui aktsia hind peaks nüüd kahekordistuma, siis me loomulikult loobume ostust,“ tunnistas Podolinski Äripäevale antud intervjuus, „otsustame lõplikult järgneva paari kuu jooksul."

Analüütikute hinnangul on selline käitumine heaks alternatiiviks dividendide maksmisele, kuid tasub tähele panna, et SFG ei luba aktsiaid tingimata tagasi osta hinnaga 3,5 eurot, vaid see on maksimumhind, mida võidakse pakkuda.

"Loomulikult on sellise teguviisi üheks peamiseks motivaatoriks toetaada ja kergitada aktsia hinda,“ arvas Swedbanki analüütik Sander Danil, „Tagasiostmise plaan ise muidugi vihjab, et juhtkond peab praegust hinda liiga madalaks, mis võiks olla aktsionärile positiivseks signaaliks.“
„Ettevõtte jaoks on aktsiate tagasiost võimalus aktsionäridele meelehead valmistada,“ sõnas ka LHV analüütik Erki Kert, „kuid ainuüksi tagasiostu plaanist siiski ei piisa, aktsiaid on vaja ka reaalselt tagasi osta.“
„Kasvufaasis ettevõtte jaoks on aktsiate tagasiost küllaltki ebatavaline, kuna rahalisi vahendeid peaks idee poolest märksa rohkem laienemiseks vaja olema,“ lisas Kert samas.
Dmitri Podolinski sõnul on SFG endiselt orienteeritud Venemaale ja Ida-Euroopale, järgmisel aastal kavatsetakse keskenduda enam kaubamärgi frantsiisimisele ning kontsernisiseste IT-lahenduste väljatöötamisele.
Läände SFG hetkel suunduda ei plaani, Podolinski sõnul on see mõte õhus olnud ning tulevikus võib seal näha head potentsiaali. „Hetkel on turg seal stagneerunud ja ei tea, millal see olukord muutub,“ sõnas Podolinski, „idas näeme hetkel tarbimise kasvu, seal on suured muutused. Oleme neil turgudel tugevad ning sinna fokusseerimine toob meile kõrget tulu.“

SFGl on hetkel üles 133 erineva kaupluse seitsmes eri riigis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing