Pühapäev 23. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rootsi keskpank keerab rahakraanid lahti

02. oktoober 2008, 14:49

Rootsi keskpank teatas täna, et laenab
kriisist räsitud pangandussektorile likviidsuse tagamiseks täiendavad 60
miljardit Rootsi krooni.

Finantsturu osapooltel on jätkuvalt raskusi rahastajate leidmisega. Et aidata panku ja teisi finantsinstitutsioone ning perspektiivis ka ettevõtjaid ja kodumajapidamisi, tuleb Rootsi keskpank nüüd välja uue kriisiabinõuga, kirjutab majandusuudiste portaal di.se.

Põhjuseks on muuhulgas see, et usalduskriis turul sunnib panku oma rahastamisvajadusi katma lühiajaliste laenudega. Pikemaks ajaks on laenu raske saada ning laenud on väga kallid.

„Rahvusvaheline finantskriis mõjutab nüüd tuntavalt ka Rootsi finantsturge, Rootsi panku ja muid turu osapooli. Rootsi pankadel on piisavalt kapitali ja väikesed laenukahjumid, kuid pikemaajaliste laenude turg toimib järjest vaevalisemalt,“ ütles Rootsi keskpanga juht Stefan Ingves oma kommentaaris ja jätkas: „Kui need arengud jätkuvad, mõjutab see negatiivselt Rootsi pankade, ettevõtete ja majapidamiste laenusaamise võimalusi. Selleks võtab keskpank nüüd kasutusele meetmed laenuraha kättesaadavuse parandamiseks.“

Rootsi keskpank laenab 60 miljardit Rootsi krooni välja kolmeks kuuks. Oksjonid korraldatakse üks tuleval nädalal ja teine oktoobri lõpus.

„Kui olukord veelgi halvemaks läheb, on keskpank ja muud ametivõimud valmis probleemiga tegelema,“ ütles Ingves.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2008, 10:48
Otsi:

Ava täpsem otsing