Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Töötleva tööstuse müük välisturgudel mullusest väiksem

02. oktoober 2008, 11:30

Kui varasemalt on müügi langust aidanud
kompenseerida ekspordi kasv, siis augustis jäi töötleva tööstuse müük
välisturgudele aastatagusele tasemele veidi alla, teatas
majandusministeerium.

Majandusaktiivsuse vähenemine ja seetõttu ka töötleva tööstuse toodangu langus iseloomustab peaaegu kõiki Euroopa riike. Eesti Konjunktuuriinstituudi küsitletud ettevõtjate hinnangul oli nõudlus augustis alla tavapärase taseme, lähikuudel ei oodatud ka olulist toodangu mahu suurenemist, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Statistikaameti andmetel vähenes augustis töötleva tööstuse toodang võrreldes eelmise aasta sama ajaga 7,1%. Osaliselt oli langus tingitud väiksemast tööpäevade arvust, kuid ka tööpäevade arvuga korrigeeritult jäi toodangu mahu muutus miinusesse (-1,8%).

Toodangu mahtu on suutnud kasvatada samad ekspordile suunatud harud, mis on ka viimastel kuudel näidanud positiivseid arenguid – keemiatööstus (toodangu mahu kasv 5%) ning metalli-, masina- ja aparaaditööstus.

Ligi kümnendiku võrra või rohkem kasvas toodang metalltoodete, meditsiini- ja täppisinstrumentide, masinate ja seadmete tootmises, elektrimasinate ja –seadmete toodang suurenes veerandi võrra.

Töötajate arvu vähendada soovivaid ettevõtteid oli rohkem kui neid, kes prognoosivad töötajate arvu suurenemist. Taoline situatsioon valitses peaaegu kõigis tööstusharudes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 14:34
Otsi:

Ava täpsem otsing