Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Parts: kui langus, siis langus

03. oktoober 2008, 16:29

Minister Juhan Partsi sõnul tuleb majanduse
jahtumisega praegu leppida, säilitada realistlik hoiak ja ehitada üles kasv
järgmisteks aastateks.

“Mis saab edasi? Õnn ei peitu jätkuvalt rahas -- kui langus, siis langus. Kuid sellele ei tasu anda tarbetult negatiivseid toone. Nii nagu ka inimene jääb haigeks, see on loomulik seisund,” märkis täna pressikonverentsil minister Parts.

Kuna pole veel selge, kuhu maailmamajandus liigub, siis tuleks ministri sõnul pigem pareerida riske inimestele ja majandusele. „Praegu peab majandusliku mõjuga arvestamine olema iga otsuse juures prioriteet,“ ütles Parts. „Me ei tohi teha ühtegi otsust, mis meie majandust nõrgendaks.“

Ministri sõnul on oluline, et ettevõtjad kõigis sektorites investeeriksid tehnoloogiasse. Lisaks on oluline ka ekspordile orienteeruda. „Kuigi seda ei olnud koalitsioonilepingus, on valitsus järgmise aasta eelarve eelnõusse leidnud ekspordi toetamiseks vajalikud vahendid ja loodetavasti suudame ministeeriumis uuest aastast avada ettevõtjatele mõeldud pikaajaliste ekspordigarantiide programmi,“ ütles Parts.

Samuti pidas minister oluliseks riigi äriühingute ellujäämist avalikus konkurentsis. “Nüüd võiks tulla välja ideedega, mida nendega teha. Nad peavad jääma avalikus konkurentsis ellu, see on meie poolt oluline. Aga, kui on langus, siis on langus. Tuleb üles ehitada kasv järgmisteks aastateks,” lausus Parts.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2008, 13:10
Otsi:

Ava täpsem otsing