Savisaar: Põllumehe laen olgu riigi mure

Mariliis Pinn 09. oktoober 2008, 09:55

Kui Eesti ei taha üha rohkem sõltuda
sisseveetavast toidukaubast, peavad põllumeeste laenud-liisingud muutuma ka
riigi südameasjaks, mitte jääma nende isiklikuks mureks. Kas Eesti riik vajab
põllumehi, küsib Keskerakonna esimees Edgar Savisaar Maalehes.

Savisaar süüdistab Reformierakonda, et too on viinud riigi pankroti eelfaasi ja katsub põllumehelt koorida mis vähegi võimalik ning hoiatab, et kui Eesti ühiskond läheb täiskäigul edasi põllumajanduse hävitamise suunas, siis kahetseme seda varem või hiljem. Hävitatu taastamise kulu on märksa suurem kui hävingu ärahoidmise puhul.

Praegu ei ole põllumajandussektori viivislaenude osakaal veel suur ja põllumehed on hädas eelkõige lühiajaliste kohustustega. Kuid kui olukord hakkab sinnapoole kiskuma, et tänavused sajud takistavad juba talivilja külvamist ja seavad ohtu ka umbes kolmandiku järgmise aasta saagist, muutub põllumajandussektori maksevõime märksa halvemaks.

Valamaks õli tulle, on Reformierakond Savisaare sõnul teinud oma ebapädeva riigijuhtimise eelarveaukude kinnimaksmiseks ettepaneku lõpetada Euroopa Liidu põllumajandustoetustele lisaks täiendavate toetuste maksmine Eesti riigi eelarvest maksimummäärades ja asendades see 25protsendilise määraga. Seega ei ole põllumeestel eriti asja kindlustuse, panga ega ka riigi poole abi küsima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 09:55
Otsi:

Ava täpsem otsing