Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hiigelfirmad ostavad tarkvara Lasnamäelt

Mariliis Pinn 10. oktoober 2008, 14:06

Peaaegu märkamatult teeb Tallinna firma
Fotki veebimootoreid ärimaailma gigantidele, kelle aastakäibed ulatuvad poole
triljoni kroonini.

Üks neist gigantidest on seitsmes Euroopa ja Lõuna-Ameerika riigis tegutsev Itaalia telekomihiid Telecom Italia, teine USA suuruselt neljas jaemüügikett, üle 3800 poe omav Sears, kirjutas Toivo Tänavsuu oma ajaveebis.

Eesti ühe huvitavama veebiäri nimi on Fotki ja seda juhivad “maailmakodanik” Dmitri Don ning tema eestlannast abikaasa Katrin Lilleoks. “Jah, me “varustame” (tarkvaraga) tervet maailma, kuid keegi ei tea sellest eriti midagi!” tunnistab Dmitri muiates.

Fotki rahvusvahelist veebisaiti, mille põhiturud on USA, Kanada ja Suurbritannia, ent mis on popp ka Eestis, Leedus ja Islandil, kasutab Doni sõnul iga päev 25-30 miljonit inimest, aktiivselt laeb sinna oma fotosid üles kasutajate hulk, mis on võrreldav Eesti rahvaarvuga.

Veebisaidi tagatuba ehk arendustiim, mida juhib Venemaa kodanik Pavel Merdin ja mis koosneb umbes 25 noorest eestivenelasest, ent see ambitsioonikas punt ei tegele ainult Fotki.comi haldamisega, vaid litsentseerib ka enda väljatöötatud fotojagamise tarkvara ehk nii-öelda fotomootorit mitmetele nimekatele suurfirmadele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2008, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing