Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Savisaar: finantskriis pole veel ülemaailmne veeuputus

11. oktoober 2008, 14:15

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar
kirjutas oma arvamusartiklis finantskriisist ning selle mõjust Eestile, kus
märkis, et Eesti kinnisvara-, laenu ja tarbimismullide lõhkemine sattus samale
ajale maailmamajanduse üldise kriisiga.

Savisaar kirjutas artiklis, et tähelepanu tuleb juhtida sellele, et kõigi päästjaks ja ainukeseks kaitseingliks tituleeritud kulla hind on tänase seisuga (reede, 10 oktoober) pisut üle 900 USA dollari untsi kohta (päeva kõikumine on toimunud piirkonnas 910-930 dollarit unts, õhtuks aga langes isegi alla 900 dollari piiri!). Meenutame, et märtsis 2008. aastal - siis kui ülemaailmsest finantskriisist veel juttugi ei olnud - ületas kulla hind isegi 1000 USA dollarit, vahendas postimees.ee.

"Arvestades maailmamajanduses viimase kuu aja jooksul puhkenud hüsteeriat, ei peaks kulla hind olema mitte 900 dollari piires, vaid vähemalt kusagil 2000 dollari kandis untsist - ometigi ta seda ei ole. Pigem tunduvad turud ootavat seda hetke, kui uuesti varasid ostma hakata, mitte ei tegeleta valmistumisega viimsekspäevaks. USA dollar tugevneb jõudsalt ja valgus tunneli lõpus paistab, seega tuleks emotsioone ja fakte siiski pisut lahus hoida," ütles ta.

"Hindamaks maailmamajanduse hetkeolukorra mõju Eestile on oluline rõhutada, et kinnisvarakrahh USA-s ei ole sundinud Eesti inimesi võtma eluaseme-, tarbimis- ja kiirlaene, kulutama raha üle oma võimete ning suures osas loobuma igasugusest säästmisest. Oma kinnisvara-, laenu ja tarbimismulle tekitasime endale ikka ise, kuid halb on lihtsalt see, et nende mullide lõhkemine sattus samale ajale maailmamajanduse üldise kriisiga, seega kaks kriisi toetavad teineteist, mitte ei ole teineteisest põhjustatud," kirjutas Savisaar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2008, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing