Investeerimise koolitus läheb praegu loiult

16. oktoober 2008, 19:30

Investeerimiskoolituse huvilisi on praegu
vähem kui eelmisel aastal, firmad toovad põhjuseks inimeste üldise
kokkuhoiu.

LHV turundusjuht Andres Kask teatas, et võrreldes eelmise hooajaga on kahanenud peaaegu poole võrra inimeste arv, kes tundsid huvi investeerimiskursuse vastu. LHV Investeerimiskool võtab uusi kuulajaid vastu kaks korda aastas - septembris ja veebruaris. "Möödunud aasta oli ka rekordaasta osalejate poolelt. Eelmisel kuul liitus meie tasulise investeerimiskooliga ligi 200 uut investeerimishuvilist, tasuta toimuvatel miniseminaridel on osalenud üle viiekümne inimese," rääkis Kask.

Portaali Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepiku sõnul oli investeerimiskoolituse huvi kõige suurem 2007. aastal, kui aktsiaturgudel olid väga head ajad. Praegu külastab koolitusi sellest ca 20% vähem inimesi, umbes 50-100 inimest seminari kohta. Lepiku sõnul on huvi investeerimiskoolituse vastu praegu siiski huvi suurem kui 2006. aastal.

"Arvestades majanduskriisi, võib pidada suureks saavutuseks, kui gruppi saab 7-8 inimest. Inimesed hoiavad kõige pealt kokku," kirjeldab investeerimiskoolituse seisu konsultatsioonifirma Admiral Marketsi juhatuse liige Lauš. Keskmiselt koolitab firma 25-35 inimest kuus.

Äripäeva koolituste osakonna juhi Elina Siilbeki sõnul on huvi investeeringutega seotud kursuste vastu pigem kahanenud. "Aprillis oli meil ühel seminaril umbes 10 õpilast, kuid viimasele seminarile registreerus ainult üks inimene. Ilmselt on see seotud küllaltki kõrge hinnaga," arvab Siilbek.

Real Trade juhi Girtis Krastinshi sõnul on viimase poole aastaga nende firmas koolituse läbinud inimeste hulk kasvanud 40% võrra, mis võib olla tingitud firma aktiivsest reklaamipoliitikast. "Usun, et kriis saabub pärast uut aastat, kui lõpevad paljud töölepingud. Siis hakkavad inimesed tööd otsima, kuid see ei tähenda veel, et nad lähevad õppima. Pigem hakkavad kokku hoidma," ütles Krastinsh.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2008, 22:43
Otsi:

Ava täpsem otsing