IMF uurib Strauss-Kahni intiimafääri

19. oktoober 2008, 19:12

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) uurib enda
juhi Dominique Strauss-Kahni väidetavat ametipositsiooni ärakasutamist seoses
mehe armulooga ühe kaastöötajaga.

IMF teatas eile, et uurib, kas IMFi juht Staruss-Kahn kasutas ära oma võimu, edutades oma alluvat, kellega tal oli suhe. Nüüdseks on naine lahkunud globaalsest organisatsioonist, kirjutas France24.

Strauss-Kahni alluvat, endist valuutafondi Aafrika osakonna vanemanalüütikut Piroska Nagy’t ei eeliskoheldud, kinnitas naise advokaat. Samuti ei sunnitud advokaadi sõnul naist augustis IMFist lahkuma.

IMFi juhi uurimine langeb kokku pingelise ajaga organisatsiooni jaoks. Nimelt paljud riigid pöörduvad rahaliste abipalvetega valuutafondi poole, et leevendada globaalse finantskriisi raskusi. Samal ajal arutavad poliitikud organisatsiooni rolli üle järgmiste kriiside ennetamises.

IMFi juurdlus Strauss-Kahni üle lõpetatakse esialgsete plaanide kohaselt oktoobri lõpuks.

“Igasuguseid kuulujutte, eriti juhtkonna kohta võetakse äärmiselt tõsiselt. Uurimise läbiviimise jaoks kasutatakse IMFi välist uurijat, et selgitada, kas juttudel on alust või mitte,” rääkis IMFi esindaja.

Endine Prantsusmaa rahandusminister Strauss-Kahn, kes hakkas IMFi juhtima vähem kui aasta tagasi, lubas uurijatega koostööd teha.

“Ma ei ole kunagi kasutanud ära oma positsiooni fondi tegevjuhina,” kinnitas Strauss-Kahn oma avalduses.

Piroska Nagy töötab praegu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangas (European Bank for Reconstruction and Development). Panga esindaja sõnul ei teatud IMFi juurdlusest Nagy kohta.

The Wall Street Journali andmetel lähenes Srauss-Kahn naisele eelmise aasta detsembris, mis viis suhteni selle aasta algul.
Nagy abikaasa Mario Blejer, kes on rahvusvaheliselt tunnustatud analüütik, endine Argentiina keskpanga juht ja praegu Inglismaa keskpanga nõustaja, avastas jäljed afäärist naise meilivahetusest pärast seda, kui see juba lõppenud oli.

Kahtlustatakse, et isikud, kes võisid teada afäärist võisid kasutada seda informatsiooni rahastamispoliitika ja toetuste aruteludes Strauss-Kahniga.

Kui Strauss-Kahn sai IMFi juhiks, oli tal juba naistemehe kuulsus ja tema abielu tuntud teleajakirjaniku Anne Sinclairiga on mehele garanteerinud kõmumeedia tähelepanu Prantsusmaal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2008, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing