LHV: Norma kasumlikkus üllatas

20. oktoober 2008, 16:08

LHV analüütik Henri Adams peab Norma
kolmanda kvartali tulemusi kommenteerides käivet prognoosidele vastavaks, kuid
kasumlikkust pigem üllatavaks.

"Äritegevuse kasumlikkus ületas ootusi märgatavalt," mainis Adams ning lisas, et niivõrd kasumlikult – ärikasumiga 11,8 protsenti – opereeris ettevõte viimati 2004ndal aastal.

"Teenitud 3,1 miljoni euro suurune kasum ületas LHV ootusi 51 protsendi võrra," sõnas ta.

Kuna üleüldine majanduse jahtumine on LHV arvates mõjutamas negatiivselt ka Norma väljavaateid, alandas investeerimispank soovituse „neutraalse“ peale varasemalt „akumuleeri“ soovituselt.

Teatavasti on nõudlus uute autode järele Euroopas aina kehvem ning see väljendub Norma puhul müügi languses Autolivile. Ka teisel suurel turul, Venemaal, mis Adamsi sõnul seni on tugevat kasvu näidanud, on selgeid aeglustumise märke. Aastaga kasvas müük idanaabrile tervelt 43 protsenti.

Venesuunalise müügiedu taga on Adamsi sõnul ohutussüsteemide müük AvtoVAZile, kes kasutab neid Lada Kalina ja Priora peal. Siiski on tuleviku kohal tumedaid pilvi, sest AvtoVAZi müük on teisel poolaastal olnud pettumust valmistav ja laod on täitumas varudega.

Lisaks tuleb arvestada raskeid aegu USA autotootjatel General Motorsil ja Fordil, kes omavad vastavalt brände Volvo ja Saab. Müügid langevad, kuid püsikulud mitte, mistõttu seistakse Adamsi sõnul silmitsi likviidsusprobleemidega. Volvo ja Saab on Norma poolt müüdavate autoohutusrihmade lõppkliendid, mistõttu avaldavad loo peategelasele väga tugevat mõju.

"Äritegevuse ümberorganiseerimine ning kulude kärpimine avaldavad mõju ka Volvole ja Saabile ning tõenäoliselt ei jää puutumata ka Norma," sõnas Adams lõpetuseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing