Majutuse TOP: võitja tegi helesinise ja musta eelarve

22. oktoober 2008, 10:47

Äripäeva Majutusettevõtete TOPi võitja ASi
Strand tegevjuht Aime Vilgas kommenteeris ettevõtte selleaastaseid plaane, et
aasta planeerimiseks tehti helesinine ja must eelarve. Käiku läks must.

Strand Spa ja Konverentsihotelli käive kasvas möödunud aastal 2006. aastaga võrreldes 19 protsenti, jõudes 62 miljonini. Kasum, mis ülemöödunud aastal oli 9,9 miljonit, kerkis koguni 38 protsenti, ulatudes 13,6 miljonini.

19-protsendilise käibe kasvu taga on tegevjuhi sõnul läbiviidud konverentside ja ürituste arvu kasv. Kasumi kasvu põhjustena toob ta käibe kasvu kõrval välja ka tegevuste ülevaatamise. „Me tegime kaks eelarvet: helesinise ja musta. Kui aasta jooksul oli näha, et helesinise unistuseni me ei küüni, lasime käiku musta stsenaariumi. Vaja oli kasvatada efektsiivsust, seega sai läbi vaadatud kõik sisemised protsessid: töökohad ja ametijuhendid, tööaja kaardistamine, reeglite ja sisekorra ülevaatamine,“ selgitab Aime Vilgas.

Eelmise aasta olulisemateks sündmusteks ettevõtte arengus peab kaks aastat Pärnu suurima hotelli tegevust juhtinud Vilgas meeskonna loomise kõrval 4-tärniliseks hotelliks saamist. Tema sõnul on neljas tärn oluline valikukriteerium, mis aitab kanda kinnitada rahvusvahelises konverentsiäris, seda enam, et väljaspool Tallinna on vaid kolm 4-tärni hotelli: Pärnus Tervise Paradiis ja Strand ning Tartus London.

Majutusettevõtetel tõotab tulla keeruline aasta. Kui eelmisel aastal rõõmustas majutussektor sadade kaupa lisandunud hotellitubade üle, siis tänavune muutus majanduskliimas paneb tõsiselt mõtlema, kuidas neid tube järgmisel aastal täita.

Lisaks pingestab järgmise aasta eelarvete kokkupanemist riigikogus lugemisel olev seaduse eelnõu, mille kohaselt plaanitakse majutusasutuste seni alandatud käibemaksumäära tõsta. Veel pole selge, kas eelnõuga plaanitud 4-protsendiline käibemaksu kasv rakendub juba 1. jaanuarist.

"Ettevõtete kasumlikkus ja jätkusuutlikkus on kõva löögi all. Ma tahaks loota, et ühtegi hotelli ei peaks kinni pandama, aga väga raske saab olema küll kõikidel, nii suurtel kui väikestel, Tallinnas kui Pärnus!" Nordic Hotels OÜ ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehe Feliks Mäguse sõnul iseloomustab majutussektorit kõige enam ebakindlustunne, kus müügitulud ei kasva, investeeringuid ei tehta ja tõenäoliselt on oodata ettevõtete sulgemisi.

Majutus- ja toitlustusettevõtete TOP ilmus 22. oktoobril Äripäevas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2008, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing