Venemaa ettevõtete võlakirjad lagunevad

22. oktoober 2008, 15:57

Venemaa ettevõtetel võlakirjadega seotud
kohustuste täitmisel suured probleemid.

Venemaa ettevõtted võivad täitmata jätta 20 kuni 30 protsendi ulatuses rublas arvestatavatest võlakirjadest, vaatamata valitsuse lubadusele anda üle 200 miljardi USA dollari väärtuses hädaabi ettevõtetele ja pankadele, keda finantskriis tugevasti pitsitab.

Bloombergi andmetel müüsid ettevõtted müüsid sel aastal 15,2 miljardi dollari väärtuses võlakirju, kuid seda valdavalt enne Vene invasiooni Gruusiasse, mille tagajärjel on välisinvestorid tõmmanud oma rahasid Venemaa turgudelt ja ettevõtetest välja tervelt 63 miljardi dollari väärtuses.

„Rahvusvahelised investorid jooksid ära ja Venemaa pangad mõtlevad vaid iseendale, mis tähendab, et ostmas ei olegi kedagi,“ sõnas Bank of Moscow kapitaliturgude juht Denis Gaevski ning lisas, et kuna uusi emissioone ei korraldata, võib kuue kuu pärast turgu üldse enam mitte olla.

Rubla-nomineeritud korporatiivlaenude keskmine hind kukkus eile nimiväärtuses 86 protsenti, mis on kõigi aegade madalaim tase.

Keskmine pankade omavahelise üleöö laenamise intress oli eelmisel nädalal rekordiline 21 protsenti, tänaseks on määr oluliselt alanenud tasemele 7,67 protsenti, teatas Vene keskpank.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2008, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing