Sõnajalad jõudsid pankrotihalduriga kompromissini

Mariliis Pinn 24. oktoober 2008, 14:08

AS Ämälärd (endine ärinimi AS Sõnajalg)
pankrotihaldur Maire Arm ning Andres ja Oleg Sõnajalg teatasid, et AS Ämälärd
ning Andres ja Oleg Sõnajalg on saavutanud kohtuvälise kompromissi.

Selle tulemusel AS Ämälärd (pankrotis), kelle võlausaldajaks oli endise ärinimega AS Eesti Ühispank, loobub esitatud haginõudest summas 12,7 miljoni krooni Andres ja Oleg Sõnajalg vastu, teatasid osapooled. Samuti kinnitab AS Ämälärd, et ei oma mistahes varalisi ega mittevaralisi nõudeid Andres ja Oleg Sõnajalg vastu.

"Vastavalt kokkuleppele ei soovi seda teemat rohkem kommenteerida, nüüdseks on saanud sellest minevik. Võime ainult ühte kinnitada, et oleme tulemusega igati rahul ning veendunud, et lõpuks pääses õiglus võidule ja meie puhas renomee on taastatud," teatas Andres Sõnajalg.

Ta lisas, et omalt poolt andsid Sõnajalad 1990. aastate teisel poolel panuse Eesti telemaastiku kujundamisele, luues uue telekanali TV1 ning ehitades välja lühikese ajaga kogu riiki katva televõrgustiku.

1998. aasta lõpus anti telekanal üle uutele omanikele. TV1 turuosa Eestis oli selleks hetkeks kasvanud juba üle 10%.

"Kahju, et see üleriigiline telekanal uute omanike ja juhtide suutmatuse tõttu kolm aastat hiljem pankrotti läks," ütles Sõnajalg. "Nüüdseks oleme eemaldunud Eesti meediaärist, nähes uusi väljakutseid globaalsetes energeetikavaldkondades, eeskätt taastuvas energias," lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2008, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing