BIG tõstab aastase tähtajalise hoiuse intressi 9%-ni

27. oktoober 2008, 14:39

Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG)
tõstab alates teisipäevast, 28. oktoobrist aastase tähtajalise hoiuse
intressimäära 9%-ni, mis on Eesti pankade seas parim tähtajalise hoiuse
tootlus.

BIG pakub 9-%-ilist tootlust üheaastase perioodiga kroonihoiustele. Muude krooni- ja eurohoiuste intressimäärad jäid senisele tasemele ja sõltuvad hoiustatud rahasumma suurusest, valitud valuutast ja intressi väljamaksmise viisist, teatas ettevõte.

BIGi juhatuse liikme Kaido Saare sõnul on tegu vastusammuga mitme teise panga teadetele intresside tõstmisest, sest BIGi strateegia on pakkuda hoiustajatele Eesti pankade seas alati parimat aastast tootlust. „Viimaste nädalate hoiuseintressirallist võidavad ennekõike hoiustajad. Üha enam saab klientide jaoks hoiustamisel määravaks pakutav intressimäär, kuna Eestis on pangahoiused tagatud 100% ulatuses kuni summani 50 000 eurot,“ märkis Saar.

Teise olulise kliendirühma moodustavad BIGi jaoks hoiustajad, kes riski maandamiseks hajutavad oma üle 50 000-eurist hoiuseportfelli mitme finantsasutuse vahel.

Tähtajalise hoiuse intress on tulumaksuvaba ja hoiustatud summad on riiklikult tagatud kuni 50 000 euro (782 330 krooni) ulatuses vastavalt valitsuse 9. oktoobri otsusele ning Riigikogu poolt 23. oktoobril vastuvõetud seadusemuudatusele.

BIGi tähtajaliste hoiuste hoiuperiood on 1 kuust kuni 5 aastani. Minimaalne hoiusumma on kroonihoiuste puhul 5000 krooni ja eurohoiuste puhul 10 000 eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2008, 13:30
Otsi:

Ava täpsem otsing