Kiirlaenaja võlasumma kasvab imeväel

Mariliis Pinn 27. oktoober 2008, 08:10

«Maksan nagu tühja kotti, võlasummad
kasvavad edasi. Õhtul on maksehäirete registris kirjas üks summa, järgmisel
hommikul on lisan shy;dunud mitu tuhat krooni.»

Nii kirjeldab oma elu kolme lapse ema, kel peaks olema käes elu parimad aastad: ta näeb hea välja, lapsed kasvavad tublilt ning mees püsib truult ta kõrval, palk ei ole küll kunagi suur olnud, aga millestki olulisest pole puudust ka olnud, kirjutas Postimees.

Tegelikkus on aga trööstitu – ta on võlgu ligi kümnele kiirlaenufirmale, kes omakorda on võlgade sissenõudmise andnud inkasso kätte.

«Esimest korda võtsin SMS-laenu 2006. aasta sügisel, aga siis sai see õige pea ära makstud,» meenutas naine, paraku sattus ta libedale teele, kus ühe võla maksmiseks tuli hakata võtma laenu teisest firmast. Naine tunnistab, et ei otsi oma murest ajakirjandusele rääkides kaastunnet ega rahalist abi: «Olen olnud ise rumal.»

Hätta sattunud naine ei mõista, kuidas võlasummad nii palju kasvada saavad, mõnigi neist on kerkinud lühikese ajaga 3–4 korda: 7500 kroonist on saanud 25 000, 10 000 kroonist 30 000. Samas püsivad mitmes inkassofirmas võlasummad kogu aeg ühes suuruses. «Ühele firmale oli mu võlg 7000 krooni, järgmisel hommikul vaadates oli 9000 ja kahe päeva pärast juba 17 000 krooni. Ma ei saa aru, kuidas on üldse võimalik võlga ära maksta,» rääkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2008, 08:11
Otsi:

Ava täpsem otsing