Aaviksoo: SEB tegu on paras sigadus

Liis Kängsepp 28. oktoober 2008, 16:09

Kaitseminister Jaak Aaviksoo on üks neist,
kes SEB Likviidsusfondi investeerides osast rahast ilma jäi ning ootab nüüd, et
tarbijakaitseamet juhtunut uuriks.

„Nutumaiku mul suus ei ole, aga maakeeli öeldes on tegemist ikka paraja sigadusega küll,“ kommenteeris kaitseminister Aaviksoo, seda, et SEB võlakirjafondist haihtus nädalavahetusel iga kaheksas kroon.

„Tarbijakaitseamet peaks siin võtma tõsise seisukoha,“ arvas Aaviksoo, tunnistades, et pank reklaamis talle likviidsusfondi kui nullriskiga investeeringut ning seega pettis tema kui kliendi ootusi, „sisuliselt on mulle tünga tehtud tõesti.“

Aaviksoo tõi veel välja, kuidas ta käis eile SEB kodulehel ning esimene uudis, mida ta nägi, rääkis sellest, et SEB Grupi üheksa kuu tegevuskasum oli 7,9 miljardit krooni ning kohe selle kõrval teatas pank likviidsusfondi võlakirjade positsioonide ümberhindamisest.

„Lugesin eile ka Mart Sõra kommentaare ja eks tal ole ikka õigus küll,“ lausus Aaviksoo veel. Kui Mart Sõrg eile SEB võlakirjafondide varade ümberhindamisest kuulis, oi ta siiralt üllatunud.

„Kui minu raha on vähenenud, siis on pank mind eksitanud, kuna sellisest riskist pole mulle teada antud, et mu investeeringu põhiosa võiks väheneda,“ ütles Sõrg eile.

Veel juunis oli Aaviksool SEB Likviidsusfondi osakuid 1,2 miljoni krooni eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2008, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing