Manipulatsioonide määrus startis juba aasta eest

29. oktoober 2008, 19:55

Rahandusministeeriumi finantsturgude
osakonna juhataja Thomas Auväärt ütles, et turumanipulatsioonide määruse
eelnõu pole globaalse finantsturu hetkeolukorraga otseselt seotud. Selle
väljatöötamist alustati ligikaudu aasta eest.

"Eelnõu väljatöötamine ja selle kooskõlastusringile saatmine pole otseselt seotud hetkeolukorraga maailma finantsturul," ütles Auväärt. Rahandusministri uue määruse aluseks on Euroopa Liidu turukuritarvituste regulatsioon ja juhendid. Määrus jõustub eeldatavasti tuleva aasta 1. jaanuarist.

"Tegemist ei ole kiireloomulise eelnõuga, vaid varasemalt kavandatud ja põhjalikult kaalutud ning analüüsitud regulatsiooniga," rääkis Auväärt ja lisas, et rahandusministeerium ja finantsinspektsioon alustasid määruse väljatöötamist ligi aasta tagasi.

Auväärt nimetas eelnõu peamiseks eesmärgiks turumanipulatsiooni käsitluse ühtlustamist. Dokument täpsustab väärtpaberituru seaduses keelatud tegevusi ja loetleb väärtpaberibörsil levinud manipuleerimise võtteid.

"Mõne eelnõus mainitud sündmuse või juhtumi esinemine ei tähenda automaatselt, et isiku käitumine kvalifitseerub väärtpaberituru seaduses loetletud keelatud tegevuseks," märkis Auväärt. Määrus peaks turuosalisi, väärtpaberiemitentide ja -tehingutega seotud isikuid hoiatama, et nad ei satuks turumanipulatsiooni reeglistikuga pahuksisse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2008, 22:22
Otsi:

Ava täpsem otsing