EASi esimesed tootearendustoetused läksid tarkvaralahendustele

Liis Kängsepp 31. oktoober 2008, 16:33

Esimesed EASi toetused
tootearendusprogrammi raames läksid ülikoolidele ning ASle MolCode ja Salme OÜ
tarkvaralahenduste loomiseks.

MolCode AS sai toetust 6,7 miljonit krooni tarkvaralahenduse loomiseks nn REACH-nõuetega seotud ettevõtetele. Vastavalt REACH-i õigusaktidele tuleb registreerida kõik Euroopa Liidus toodetavad või Euroopa Liitu imporditavad kemikaalid ning määrata nende keemilised, füüsikalised ja bioloogilised omadused. Planeeritav tarkvaralahendus säästab kemikaalide omaduste testimisel tunduvalt ettevõtete aega ja raha. Kemikaalide struktuurivalemite üleslaadimisel tarkvaralahendusse on ettevõtetel võimalik kemikaalide omadusi määrata ning REACH-i aruandeid koostada kiiresti ja mugavalt. Teenust võivad kasutada nii kemikaalide tootjad kui ka importijad.

Same OÜ töötab 0,5 miljoni kroonise tootearendustoetuse abil välja senisest paindlikumat ja multifunktsionaalsemat ketas-liivapuisturit.

MolCode oli mullu pea 4 miljoni krooniga kahjumis, ettevõtte käive oli mullu 1,3 miljonit krooni. 2006. aastal ulatus käive vaevalt paarisaja tuhande kroonini ning kahjum oli sellest täpselt kümme korda suurem ehk 1,8 miljonit krooni. MolCode omanikud on äriregistri andmetel Kaupo Karelson ja Paavo Pilv.

Eesti ülikoolide teadmiste ja tehnoloogiasiirde baasfinantseerimiseks Spinno programmi raames eraldati 28,4 miljonit krooni, millest Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool saavad kumbki 10 miljonit ja Tallinna Ülikool ning Eesti Maaülikool kumbki üle 4 miljoni krooni. Ülikoolid pakuvad ettevõtjatele täiendkoolitusi, konsultatsioone kui uuringuid, luuakse spin-off ettevõtteid ja sõlmitakse ettevõtetega koostöölepinguid, luuakse eeldusi intellektuaalomandi edukamaks kasutamiseks ärilistel eesmärkidel.

Sel nädalal tegi EASi juhatus esimesed rahastusotsused tootearendusprogrammi raames, läinud nädalal said toetust ülikoolid teaduse ja ettevõtluse lõimumist soodustava Spinno programmi raames. Mõlemat programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning tootearendusprogrammi eelarve aastani 2013 on ligi 1,4 miljardit, Spinno programmi eelarve 90 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2008, 16:33
Otsi:

Ava täpsem otsing