Karel Rüütli sai Rahvaliidu juhiks

Mariliis Pinn 01. november 2008, 14:50

Täna valis Eestimaa Rahvaliidu kongress
erakonna uueks esimeheks riigikogu fraktsiooni juhi Karel Rüütli, teatas
erakond.

Rüütli tõdes kongressil peetud kõnes, et Rahvaliidule oli möödunud aasta raske, kuid täna on aeg vaadata tulevikku ja liikuda edasi. "Me peame tõestama, et oleme minevikust õppinud ja küpsed, hoolivamat ühiskonda üles ehitama. Rohkem kui kunagi varem vajab Eesti Rahvaliitu, kes seisaks rahva eest - oleks rahvaga liidus ja näitaks oma poolehoidu ja toetust ka tõsiselt välja," märkis Rüütli.

Rüütli hinnangul on Rahvaliidul Eestis täita oluline roll. "Oleme ainus erakond, kes suudab näha Eestit terviku, regionaalselt ja sotsiaalselt tasakaalustatud riigina, kus elu on võimalik kõikjal, nii linnas kui ka maal, nii Voore- kui ka Saaremaal," märkis Rüütli, lisades, et Eestil on Rahvaliitu vaja, sest nemad suudavad mõista Tallinna, kuid näha ka Tallinnast kaugemale, näha metsa taga küla ja inimesi, kes seal elavad.

Rüütli ütles, et Rahvaliit on erakond, kes nii sõnades kui ka tegudes hoolib Eestimaast ja kõigist siin elavatest inimestest. "Oleme erakond, kes hoolib ja räägib inimestega. Selleks, et hoolimine ei jääks sõnakõlksuks, tuleb meil Eesti ja Rahvaliidu ees seisvad tõsised väljakutsed riigimehele kohaselt vastu võtta," sõnas Rüütli.

Karel Rüütli nimetas kolm väljakutset, mis riiki rasketel aegadel toetaksid. Esiteks peab Rüütli hinnangul riik pakkuma inimestele kindlustunnet. "Tööjõuturu paindlikkus ei tohi tähendada vaid töötajast kerget vabanemist. Sotsiaalsete garantiide lahjenemise tasakaalustamiseks peab pakkuma tõhusaid täiend- ja ümberõppe võimalusi," märkis Rüütli.

Teiseks väljakutseks nimetas Rüütli, et Eesti peab investeerima haridusse ning toetama kodumaiseid ettevõtteid enam kui kunagi varem. Kolmandaks tuleb Rüütli hinnangul tagada heanaaberlikud suhted. "Eesti ei vaja suhete parandamiseks Venemaaga eraldi erakonda, heanaaberlikud suhted peavad olema kõigi erakondade prioriteet. Ta lisas, et Eestil ei ole võimalik oma naabreid vahetada või ise mujale Euroopasse kolida. Seepärast peame olemasolevates tingimustes võimalikult mõistlikult tegutsema.

Rahvaliit asutati 2000. aasta juunis kolme erakonna - Eesti Maaliidu, Eesti Pensionäride ja Perede Erakonna ning Eesti Maarahva - liitumisel. 2000. aastal valiti erakonna esimeheks Villu Reiljan. 2007. aasta kevadest juhtis erakonda Jaanus Marrandi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2008, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing