Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EP prognoosib kõikidele liikmesriikidele kehva majanduskasvu

03. november 2008, 20:33

Eesti Panga ökonomist Martin
Lindpere prognoosib tulevaks aastaks kehva majanduskasvu kõikidele Euroopa
Liidu liikmesriikidele.

"Majanduskasvu mõttes saab järgmine aasta olema kehv saagiaasta kõikides EL riikides. Eesti jaoks tähendab see paratamatult kehvemaid eksporditulude väljavaateid, mis paraku aitab meie majanduslangusele kaasa. Siiski on Eesti Panga sügisprognoos juba arvesse võtnud väga nõrka väliskeskkonda ning suurt uudist Euroopa Komisjoni prognoosist meie jaoks ei tulnud, " kommenteeris Eesti Panga ökonomist Martin Lindpere täna avaldatud EL'i tuleva aasta majandusprognoosi.

Lindpere lisas, et praegusel juhul kujundab maailmamajanduse väljavaadet oluliselt see, kuidas ja kui kiiresti taastub finantssektori toimimise tõhusus. Suurema löögi alla satuvad need tegevusharud, mis on finantsvõimendusest enam sõltuvad. Seda kas pakkumise või nõudluse poolelt.

"Nii majanduslanguse kui ka -tõusu ajal tuleb investeerida tegevusharudesse, mis siluvad olemasoleva portfelli tuluvoogusid. Üleüldise finantsturgude paanika taustal on neid tegevusharusid muidugi raske leida," sõnas Lindpere.

Eesti Panga ökonomisti arvates on äärmiselt vähetõenäoline, et nõudlus langeb ühtlaselt kõikide kaubagruppide lõikes. "Nii näiteks on inimestel raske kokku tõmmata kulutusi esmatarbekaupadele. Need ettevõtted, kes suudavad oma toodangu paindlikult ümber korraldada, lõikavad ka enam kasu. Kindlasti leiab majandussurutise ajal ka selliseid kaubagruppe, mille vastu nõudlus hoopis suureneb," sõnas Lindpere.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2008, 20:33
Otsi:

Ava täpsem otsing