Savisaar: Bushi toetatakse USAs isegi vähem kui Ansipit Eestis

03. november 2008, 14:20

"Hoian pöialt Barack Obamale ja usun, et
homne päev toob USA jaoks uue poliitika. Kindlasti oleks Obama võimuletulek
Eestile kasulik," ütles Keskerakonna juht, Tallinna linnapea Edgar Savisaar
vastuseks küsimusele kumma USA presidendikandidaadi valituks osutumine oleks
Eestile kasulikum.

"Kogu presidendivalimiste situatsioon USAs on väga sarnane Eesti sisepoliitilise olukorraga, kuigi mastaabid on muidugi erinevad. Mõlemal pool on kerkinud usalduse küsimus majanduskriisi tingimustes. Obamat usaldatakse rohkem. McCaini nähakse Bushi poliitika jätkajana, aga Bushi renomee on erakordselt madal nii Euroopas kui USAs. Bushi reiting USAs on isegi madalam kui toetus Ansipile Eestis," rääkis Savisaar.

Vabariiklastele pannakse tema sõnul süüks, et nad on teinud maksusoodustusi vaid kõige rikkamatele. Obama seevastu lubab maksusüsteemi teha õiglasemaks, laekuvat maksuraha aga suunata rohkem tervishoidu, mis tänase valitsuse all on olnud vaeslapse osas, sõnas ta.

Obamat nähakse uuendajana, kes taasloob USA positiivse kuvandi, jätkas Savisaar. "Ega eestlastele ei meeldi Bushi algatatud sõjad, eriti Iraagi sõda, mille puhul me kõik teame, et see algatati esitades valesid põhjuseid ja eirates rahvusvahelist õigust. Obama hääletas USA Senatis Iraagi sõja alustamise vastu ja lubab selle ka kiirelt lõpetada," lisas ta.

McCaini plussiks peetakse suuremaid kogemusi välispoliitikas ja on arvatud, et iga suur rahvusvaheline kriis oleks vesi tema veskile. Samas Obama lubab olla rohkem diplomaat ja vähem sõjard ning mitte alustada uusi sõdasid. Savisaare sõnul on Eesti viimastel aastatel täht tähelt järginud USA poliitikat. "Loodame, et seda tehakse ka edaspidi, kuigi poliitika on juba hoopis teine," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2008, 01:31
Otsi:

Ava täpsem otsing