Arco Vara aktsionär: ettevõttele on see võit, kui peaks tahtma börsilt lahkuda

Annika Matson 06. november 2008, 18:19

Arco Vara üks suuremaid eraisikust
aktsionäre ja ettevõtte töötaja Veiko Pedoski sõnul on täna vastu võetud
otsus eelkõige kasulik ettevõttele, kui Arco Vara peaks tahtma börsilt
lahkuda.

Arco Vara aktsionäride erakorralise koosoleku kvoorum otsustas toetada ettevõtte juhatuse ettepanekut kehtestada aktsia tagasiostu miinimumhinnaks üks kroon aktsia kohta.

"Ettevõtte seisukohast on see muidugi hea otsus, see on võit ettevõtte jaoks," kommenteeris peale koosoleku lõppu üks suurimaid Arco Vara eraisikustest aktsionäre Veiko Pedosk, kes ise samuti Arco Varas töötab.

"See on võimalus korjata ära need aktsiad, mis on täna selgelt alahinnatud,“ lisas Pedosk, kes ei tahtnud öelda, kuidas ta ise koosolekul hääletas – kas ettepaneku poolt või vastu. Pedosk lisas, et ta on väärtpaberispetsialist juba 97. aastast saadik, kuid Arco Vara aktsia on tema esimene aktsiainvesteering. „Olen juba kogu oma rahast ilma jäänud,“ sõnas Pedosk.

Toomas Tooli, kes omab OÜ Freier Projekti kaudu umbes viiendikku Arco Vara aktsiatest, koosolekul ei olnud. Saalis viibis küll tema esindaja, kuid kes ta täpselt oli, jäi selgusetuks.

Pedoski sõnul kohtus ta Tooliga umbes kuu aega tagasi ning Tool oli avaldanud, et sooviks rohkem olla seotud ettevõtte juhtimisega, kuid selleks pole tal piisavalt aktsiaid. Pedosk lisas, et Tool sai Arco Vara aktsiad endale enam-vähem pooljuhuslikult paari teise tehingu raames.

„Ei teagi, mis ta nüüd teeb,“ sõnas Pedosk, „maha müüa pole ka mõtet – ta ostis umbes 10 krooni pealt, nüüd on aktsia kukkunud 3-4 krooni vahele.“

Erakorralisest koosolekust võtsid osa 17 aktsionäri esindajad, kes kokku esindasid umbes 78% aktsiatest. Üle 73% häältest läks ettepaneku poolt, ülejäänud olid vastu.

Arco Vara aktsia hind kukkus täna Tallinna börsil 3,7%, sulgudes 4,07 krooni juures. Aktsia käive oli pisut üle 100 000 krooni, tehti 22 tehingut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 11:59
Otsi:

Ava täpsem otsing