LHV: Ekspressi tulemused jäid ootustele alla

Hille Tressum 06. november 2008, 17:50

LHV analüütiku Henri Adamsi sõnul ei
vastanud Ekspress Grupi tulemused peaaegu üheski ärivaldkonnas LHV
ootustele. Erandiks vaid raamatute müük. Ettevõte käive jäi aga ligi 8%
nõrgemaks, kui oodati.

„Ekspress Grupp avaldas täna kolmanda kvartali majandustulemused, mis jäid LHV ootustele alla,“ sõnas LHV analüütik Henri Adams.
„Müügituluks kujunes 18,9 miljonit eurot, mis teeb kasvuks aastasel baasil 14,5%. Ettevõte toob ise välja, et müügitulu tagasihoidlik kasv on tingitud majanduse jahenemisest põhjustatud reklaamitulude langusest. Tulemused jäid pea kõigi ärivaldkondade lõikes LHV prognoosidele alla (vaid raamatute müük vastas ootustele) ning kokkuvõttes kujunes käive 7,6% loodetust nõrgemaks,“ möönis Adams.
Negatiivse poole pealt tõstis Adams esile ebaõnnestumise Rumeenia infoteenuste turul. Vaatamata juba tehtud investeeringutele ning äri käimalükkamisele ei õnnestunud grupil kohalikul turul saada infoteenuse pakkumise jaoks lühinumbrit.
Adamsile teadaolevalt on Ekspress Gruppi juhtkond tänaseks otsustanud väljuda infoteenuste ärist Rumeenias käesoleva aasta lõpuks.

„Vaadates kulusid, pakkusid ainsana positiivse üllatuse madalad turustuskulud. Kasumit teeniti kvartalis 0.8 miljonit eurot, mis esmapilgul tundub hea tulemusena ning ületas ka LHV ootusi. Siiski lähemal vaatlemisel selgub, et suures osas on kasumi taga ühekordsed tulud,“ rääkis analüütik näitajatest. „Nimelt hinnati 0,5 miljoni euro väärtuses üles Printalli omanduses olevat kinnisvara, mis plaanitakse müüa. Seega, kui ühekordsed tulud välja jätta kahaneb kasuminumber 0,3 miljoni euro peale, mis tähendab 78% kukkumist võrreldes sama perioodiga eelmisel aastal,“ lisas Adams.

Analüütiku sõnul rõhub Ekspress Gruppi jätkuvalt suur võlakoorem (37,5 mln eurot ehk 587 mln kr), mis sai võetud Delfi ostuks. "Kolmandas kvartalis ulatusid finantskulud 0,9 miljoni euroni ning arvestades, et kvartali jooksul põhiosa tagasimakseid ei tehtud tõstame enda prognoosides seonduvaid kulutusi veelgi.
LHV on alates maikuust soovitanud Ekspress Grupi aktsiaid müüa. Kolmanda kvartali tulemuste valguses vaatame oma prognoosid üle,“ lisas Adams.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 17:50
Otsi:

Ava täpsem otsing