Olympic: olime tagasilöökidega arvestanud

06. november 2008, 17:48

Olympic Entertainment Groupi juhatuse
esimehe Andri Avila sõnul oldi kehvadeks majandustulemusteks valmis. Neljandaks
kvartaliks ennustab Avila siiski tõusutrendi.

"Kahtlemata ei ole tegemist heade tulemustega. Arvestades üldist majanduskeskkonda ning planeeritavaid administratiivseid piiranguid olime tagasilöökidega arvestanud ning sellest tulenevalt käivitasime kevadel ka mahuka optimeerimis- ja restruktureerimiskava. Kava teostamisega seoses langesid kolmandasse kvartalisse ka mitmed täiendavad kulud ning positiivne efekt peaks suurem olema neljandas kvartalis ning aastal 2009," kommenteeris ettevõtte majandustulemusi Avila.

Pärast raskeid juulit ja augustit on tema sõnul septembris ning eriti oktoobris näha selget tõusutrendi. "Oktoobri tulemus on juba samal tasemel majanduskeskkonna järsu jahenemise eelsele perioodile (dets 2007), kusjuures mitmetes riikides oli see OEG ajaloo parim kuu," märkis Avila.

Kuidas majandustulemused aktsiahinnale mõjuda võivad Avila kommenteerida ei osanud. "Usume, et meie selgitused ning ülevaade sammudest, mida olukorra parandamiseks oleme viimastel kuudel ette võtnud, veenavad investoreid ettevõtte jätkuvalt tugevates tulevikuväljavaadetes. Raske majanduskeskkond toob väljakutsete kõrval kaasa ka väga huvitavaid laienemis- ja omandamisvõimalusi," lisas ta.

Eraldi soovis Avila rõhutada, et lisaks olulistele tegevustele kulude vähendamisel on ettevõte jätkuvalt aktiivne ka tulude suurendamise suunal. Samuti jätkatakse arengu- ja laienemisstrateegia elluviimist.

Allpool väljavõte ettevõtte 3. kvartali tulemusi oluliselt mõjutanud teguritest

Majanduskeskkonna mõjud, trendid ja arendustegevus:

• 3. kvartalisse langes kontserni ulatusliku optimeerimis- ja restruktureerimiskava raskuskese.
• Majanduskeskkonna üldise jahenemise ja täiendavate administratiivsete meetmete (suitsetamiskeelud kasiinodes Eestis ja Leedus ning kasiinoklientide registreerimise kohustus Leedus) mõjud kontserni tegevusele olid endiselt tugevad, juuli ja august kujunesid kontserni tegevuses viimaste aastate keerulisimateks kuudeks.
• Septembri majandustulemused näitasid tõusutrendi algust, jõudes 2008 kevade tulemuste tasemele.
• Tõusutrend jätkus veelgi kindlamalt oktoobris, mille jooksul kontserni müügitulemused saavutasid majanduslanguse-eelse ehk 2007 detsembriga võrreldava taseme.
• Oktoober oli tulude laekumises kõigi aegade edukaim kuu kontserni ettevõtetele Ukrainas, Poolas, Valgevenes ja Rumeenias.
• 2008. aasta 4. kvartalist tervikuna ootame käesoleva aasta tugevaimat kvartalitulemust, mille peaksid tagama mitmed teises ja kolmandas kvartalis ette võetud olulised sammud tegevuse restruktureerimiseks ning äritulude suurendamiseks.
• 3. kvartalis jätkus arendustegevus, mille tulemusel avas kontsern 8 uut kasiinot ning kandis kokku 33,9 miljonit krooni (2,2 miljonit eurot) kasumiaruandes kajastuvaid mittekapitaliseeritavaid lainemisega seotud kulusid. 9 kuu kokkuvõttes avas Kontsern 19 uut kasiinot, millega seotud
mittekapitaliseeritavad kulud kasumiaruandes moodustasid 81 miljonit krooni (5,2 miljonit eurot).
• OEG jätkab oma arengu – ja laienemisstrateegia ellu viimist.

3. kvartalis läbi viidud optimeerimiskava esialgsed tulemused:

• Kasiinode sulgemisega ja töötajate arvu vähendamisega seotud kulud 3. kvartalis moodustasid 16,7 miljonit krooni (1,1 miljon eurot).
• 9 kuu jooksul oleme sulgenud kokku 10 negatiivse rahavooga kasiinot, neist 3. kvartalis 8. Perioodil august-detsember eeldame nimetatud tegevusest tulenevat positiivset mõju kasumile kuni 30 miljoni krooni (2 miljonit eurot) ulatuses.
• Kontsernis tervikuna on restruktureerimise käigus 2008. aasta jooksul vähendatud töötajaskonda 288 positsiooni (ligikaudu 7%) võrra. 4.
kvartalis jätkub optimeerimiskava ellu viimine, mille käigus liigub põhitähelepanu Baltimaadest Poolasse ja Ukrainasse.
• Käesoleva aasta lõpuks on planeeritud Kontserni töötajate arvu võrreldes aasta algusega vähendada 10% võrra. Perioodil mai-detsember ootame selle tulemusena kulude vähenemist 37,5 miljonit krooni (2,4 miljonit eurot) võrra. 2009. aastal ootame positiivset mõju kasumiaruandele kuni 94 miljonit krooni (6,0 miljonit eurot).
• 2. kvartalis Lätis alanud tegevuse efektiivistamine andis juba 3. kvartalis positiivse tulemuse, Kontserni Läti ettevõtete ärikasum kasvas 3.
kvartalis 1. kvartaliga võrreldes ligikaudu üheksakordseks: 2,2 miljonilt kroonilt (0,14 miljonit eurot) 20,1 miljoni kroonini (1,3 miljonit eurot).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing