SEB Varahalduse juht: valmistasime olulistele klientidele peavalu

07. november 2008, 16:07

SEB Varahalduse juht Rein Rätsep ütles, et
lahkumine on puhtalt tema enda otsus käituda aumehelikult, Eesti juhtkond ega
Rootsi omanikud selleks survet ei avaldanud.

SEB Varahalduse juht Rein Rätsep võtab endale moraalse vastutuse SEB Likviidsusfondi ümber toimunu pärast ning palub end vabastada juhatuse esimehe kohustest, teatas SEB täna.

Täna viimast päeva ametis päeva Rätsepa sõnul on teadmine, et ta peab lahkuma tal juba mõnda aega olnud.

„Pigem küll jah. Hoolimata sellest, et protsess oli õige, sai väga paljudele ja olulistele klientidele peavalu valmistatud. Ma arvan, et see on piisav põhjus,” vastas mees küsimusele, kas ta tundis ise vajadust käituda aumehelikult.

Protsessi all pidas Rätsep enda sõnul just silmas varade ümberhindamist. Otsus hüvitada klientidele ümberhindamisest tulnud kahju, tuli pankuri sõnul suurema grupi inimeste poolt, mitte konkreetselt temalt.

„Leidsin, et pärast SEB Likviidsusfondi ümberhindlust on mul õige SEB Varahalduse juhi kohalt tagasi astuda. Otsus fondi ümberhindlusest oli õigustatud ja korrektne, kuid SEB Varahalduse juhina näen endal kohustust kanda moraalset vastutust toimunu eest,“ märkis Rätsep panga saadetud pressiteates.

Likviidsusfondi juht Ene Õunmaa mehe sõnul vastutust võtma ei pea, Rätsep ei näe selleks ka põhjust. „Tema tegutses etteantud mängureeglite piires. Selle kohta ei ole midagi öelda,” ütles ta.

Rätsepa kohusetäitjaks on praegu määratud SEB Varahalduse teine liige Sven Kunsing. „Mis edasi saab teistelt inimestel küsima. Nii ta praegu on jah,” vastas Rätsep küsimusele, kes võtab temalt juhtimise üle. Võimaliku mantlipärija üle ei ole praegu arutatud.

„Alati on headest kolleegidest raske lahkuda, aga selline elu on. Muutusi on vaja. Inimene õpib kogu elu,” märkis 13 aastat SEB-s töötanud Rätsep.

„Võtan aja maha korraks,” vastas Rätsep napisõnaliselt oma edasiste plaanide kohta.

Rätsep pikemalt rääkida ei soovinud, tuues vabanduseks tööasjad, mida on vaja kokku võtta.

27. oktoobril teatas SEB, et tulenevalt erakorralisest olukorrast rahvusvahelisel võlakirjaturul otsustas SEB Varahaldus konservatiivselt ümber hinnata SEB Likviidsusfondi investeerimisportfelli. Ümberhindluse tulemusena on fondi puhasväärtus vähenenud 13,05% võrra. aripaev.ee arvutuste kohaselt kadus fondist sellega ligi 200 miljonit krooni.

Neli päeva hiljem, 30. oktoobril teatas aga pank, et peale põhjalikku siseanalüüsi otsustas SEB hüvitada SEB Likviidsusfondi kõikidele investoritele osakuhinna erinevuse, mis tekkis fondi varade ümberhindamise tulemusena.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2008, 09:08
Otsi:

Ava täpsem otsing