Sendikas.ee: riik peaks sendioksjoniärisse sekkuma

07. november 2008, 13:11

Sendioksjonid on viimasel ajal hoogu juurde
saanud ja turule on tekkinud palju tegutsejaid, kelle teenuste kvaliteet on
kõikuv, ütles sendioksjoneid pidava portaali Sendikas.ee tegevdirektor Hannes
Kranich, kes leiab, et on vaja riigipoolset reguleerimist.

„Kindlasti on edasiseks tegutsemiseks vaja moodustada riigipoolsed töögrupid, mis tekitaks sendioksjonitele reglemendi ja tegutsemisraami, et võimalikke pettusi vältida,“ soovitas Sendikas.ee tegevjuht.

Tema sõnul sendioksjonite korral tihti tegemist kahetoalises korteris tegutsevate äridega. Kui oma olemuselt on sendioksjonid üle maailma levinud ja läbipaistvad ärid, tasub siiski olla valvas ning uurida firma ja oksjonite ajalugu ning tausta, ütles Kranich.

Kuidas mitte libaportaali õnge minna? Et mitte libaportaali ohvriks sattuda, tasub vaadata ka keskkonnas ringi ja veenduda, milline hulk erinevaid kasutajaid on oksjoneid võitnud ja kui läbipaistvalt kuvatakse oksjonite tulemusi. Kõhklusi võib tekitada ka see, kui ühed ja samad kasutajad oksjonitel suures mahus pakuvad, kuid ei võida neist ühtegi.

Sendikas.ee tegevjuhi usaldust mõjutab ka portaali väljanägemine ja ebakorrektne keelekasutus. Ja kinnituseks võib lugeda erinevaid foorumeid, ning hoida kõrvale portaalidest, kelle suhtes on kaebusi.

„Sendioksjonid on nagu iga teine äri, kus need, kelle plaan on pikaajaliselt tegutseda, ei saa endale lubada ühtegi plekki. Jätkusuutlikel oksjonitel on oma reglement, mida ka jäigalt järgitakse. Lühiajaline valskus ei tasuks end ära,“ nentis Kranich.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2008, 13:11
Otsi:

Ava täpsem otsing