Toivo Asmeril on elus väga raskeid aegu olnud

Mait Jüriado 07. november 2008, 22:03

Küsimusele, "mis Te lapsepõlvest kaasa
saite," vastas Toivo Asmer, et töökuse.

"Esiteks sain kindlasti hoolivust oma pere suhtes, sest me kasvasime väga vaeselt. Ja teine asi oli töökus. Kui ikka viie-kuue aastaselt peab tööle minema ja iga päev käima põllupeal ning aitama seal suurtel inimestel tööd teha, siis eks see õpetas väikesest peale juba töötegemist," kirjeldas Asmer Äripäevale oma lapsepõlve.

Töötegemine, sitkus ja sihikindlus - need on kaks põhilist asja, mida Asmer mitu korda välja toob. "On väga raskeid aegu elus olnud, ju neid tuleb veelgi, aga ületamatuid probleeme pole kunagi olnud. Iga probleem saab kuidagi lahendatud. On vaja, et pea töötab ja tuleb uusi ideid. Sitkus ja sihikindlus on need, mis elus edasi viivad," kinnitab Asmer.

Asmer austab miljardäre ning tugeva töö tegijad. "Olgem ausad, peab olema ikka ajusid, töökust ning sitkust, et raha tuleks. Nii see raha ei tule, et keegi lihtsalt annab," arvab Asmer.

"Öeldakse, et poolel teel hobuseid ei vahetata," ütleb Asmer ning teab, et tihtipeale on siiski vaja vahetada. Asmeri arvates ei tohi oma raja leidmist ning suunamuutust teha alatult.

"See on kapitalismi põhitõde, et peab olema õigel ajal õiges kohas," kommenteerib Asmer viimaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2008, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing