Poliitikud teevad, mida lubavad

Siim Sepp 10. november 2008, 00:00

Värske uurimus aga kinnitab üllatavat tõsiasja, et poliitikud on oma lubadustele märksa ustavamad, kui avalikkus näib arvavat.

2004. aastal viidi USAs läbi küsitlus, millest selgus, et ainult kolmandik valijaist usub, et poliitikud üritavad ka tegelikult teoks teha seda, millest nad valimiskampaania ajal rääkisid.

Illinois' Ülikooli teadlane Tracy Sulkin otsustas uurida, kas see eelarvamus ka tegelikult paika peab, võttes aluseks USA Esindajatekotta ja Senatisse valitud poliitikute lubadused, kirjutas LiveScience.

Sulkin kasutas 1998., 2000. ja 2002. aasta valimistel võitnud 391 poliitiku valimiskampaania ajal antud lubadusi ning uuris seejärel, mis samme poliitikud valituks osutudes lubaduste täitmiseks astusid.

Sulkin uuris, milliste seadusaktide loomisel on poliitikud algataja või toetajana olulist rolli mänginud. See peaks Sulkini arvates kõige paremini näitama, millest nad tegelikult kõige enam hoolivad.

Analüüs näitas, et kui kandidaadid tõid teatud teema reklaamplakatitel selgelt esile, siis astusid nad ka valituks, astudes lubaduste täitmiseks reaalseid samme.

Samuti selgus uuringust, et mida suurema ülekaaluga poliitik oma valimisringkonnas võitis, seda ustavam oli ta oma lubadustele.

Sulkini sõnul pälvivad lubadusi täitvad poliitikud valijate usalduse ning saavad suure tõenäosusega ametisse tagasi valitud.

"Need tulemused kehtivad tõenäoliselt ka presidendi ja kuberneride kohta," lisas Sulkin.

"Ma loodan, et tehtud uurimuse tulemused aitavad vähendada valija küünilisust ning suurendada inimeste kriitikavõimet enda kriitilisuse suhtes," arvas teadlane.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing