Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Dessauer: euro laienemine kõigile hea

Kertu Ruus 10. november 2008, 22:51

Eurotsooni laienemisest võidaksid nii
praegused kui ka uued euroriigid, kinnitas USA investeerimisekspert John
Dessauer reedel Washingtonis Money Show konverentsil esinedes.

"Euro muutuks atraktiivsemaks valuutaks, kui riigid nagu Eesti, Läti, Leedu, Ungari, Poola jne euro käibele võtaksid," sõnas Dessauer. Ainuke riik, mille suhtes ta kahtlusi avaldas, oli Türgi.
Dessauer täpsustas, et kui suurem arv riike euroga liituks, siis laiendaks see esiteks rahvastikubaasi ning teiseks on tegu äärmiselt dünaamiliste majandustega. "Eesti majandusareng on mulle suurt muljet avaldanud," märkis Dessauer.

Euro suhtes selle praegusel kujul oli Dessauer samas kriitiline. Ta ütles, et Itaalia, Kreeka ja Hispaania loobuksid hea meelega eurost. "Mida rohkem sa euro kohta tead, seda vähem sa tahad sellesse valuutasse raha paigutada," rääkis ta ameerika investoreile.

Dollari kohta märkis Dessauer, et see on praegu just saavutanud oma õige hinnataseme. Ei liiga tugev valuuta (Poola zlott, Tšehhi kroon , Jaapani jeen ) ega liiga nõrk valuuta (Ungari forint, Rumeena leu, Ukraina krivna) pole tema sõnul hea.

Dessauer, kes kirjutab 1980. aastast investeerimislehte John Dessauer's Investor's World ning haldab eraklientide raha, oli kunagi ka Citibanki investeeringute juht Euroopas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 22:51
Otsi:

Ava täpsem otsing