BÖRS: närvilised meeleolud USAs

Mait Jüriado 11. november 2008, 17:36

Indeksid taganenud 3% võrreldes
eilsega.

Tund peale USA turgude avanemist on Dow Jones indeks miinuses 2,9%, S P500 kukkunud 3,18% ning Nasdaq punases 2,86%.

"Me näeme, kuidas ettevõtted aina koondavad inimesi ning turg on seetõttu täiesti nõutu hindamaks ettevõtete õiglast väärtust," kommenteeris Kalorama Partnersi tegevjuht Harvey Pitt Bloombergi raadiole.

Eilne Hiina stiimulpakett ei ole mõjunud USA aktsiaturgudele. Negatiivsust lisavad ka General Motors (GM), Goldman Sachs (GS) ning Google (GOOG), kes on surve all ka täna. General Motors kukkunud jällegi 13,72%, Goldman miinuses 3,08% ning Google on kukkunud 3,2%. Google kauples viimati nii madalal 2005. aasta suvekuudel ning General Motors kauples viimati nii madalal 1942. aastal.

"Kui General Motors läheks pankrotti, oleks see nii poliitiliselt kui ka psühholoogiliselt väga karm. Muretseda majandusnäitajate pärast oleks praegu luksus. Me muretseme praegu ellujäämise pärast," kommenteeris portfellistrateeg Stephen Wood Bloombergile.

American Express (AXP) saab pangaks. Vastava taotluse aktsepteeris USA föderaalreserv. Aktsia hetkel -5,21%.

Vodafone Group Plc (VOD) aktsia kaupleb 6,15% kõrgemal võrreldes eilsega. Ettevõte teatas täna oma poolaasta majandustulemused.

Starbucks (SBUX) teatas, et kasum kukkus neljandas kvartalis tervelt 97%. Kukkumine tingitud poodide sulgemise ning koondamiste tõttu. Ettevõtte ootab 2-7%-list müügi kukkumist samade poodide võrdluses. Aktsia hetkel USAs -3,53%.

USA elamuturul pole probleemid kaugeltki veel lõppenud. Koduehitaja Toll Brothers (TOL) teatas börsile, et käive kukkus aastaga 41% ning ei andnud prognoose tuleviku osas. Aktsia hetkel -0,26%

Citigroup (C) pakkus välja võimaluse tingimuste muutmiseks kokku 20 miljardi dollari väärtuses hüpoteekide laenajaile, kellel on makseraskuste risk. Aktsia hetkel -6,24%.

Must kuld, ehk Nafta, on kukkunud juba alla 60 dollari. Barreli eest tuleb NYMEXil välja käia 59,1 dollarit. Exxon Mobile Corp. on kukkunud 2,45%

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2008, 23:06
Otsi:

Ava täpsem otsing