BÖRS: karud annavad hagu

Mait Jüriado 12. november 2008, 18:03

Korraliku annuse nõrkust andsid jaemüüjad
täna turule. Indeksid -3%.

Dow Jones tööstuskeskmine on kukkunud peaaegu 300 punkti ehk 3,37%, S P 500 miinuses 3,6% ning Nasdaq miinuses 3,21%.

Riigikassa sekretär Henry Paulson ütles täna, et valitsus laiendab oma 700 miljardi suuruse abipaketi haaret ka mujale peale pankade. Samuti teatati, et valitsus ei plaani enam osta hätta sattunud hüpoteekvarasid.

"Ma usun, et me oleme astunud vajalikke samme. Nii USAs kui mujal maailmas näeme juba paranemise märke," kommenteeris Paulson oma kõnes.

Mitmed jaemüüjad avaldasid või avaldavad sel nädalal oma kvartalitulemused. Järjest tuleb uudiseid, mis näitavad tarbija nõrkust ning järjest halvenevat majandusolukorda.

Best Buy (BBY) andis kasumihoiatuse ja on kukkunud täna Wall Streetil 7,36%. Täisaasta kasumit oodatakse 2,30-2,90 dollarit aktsia kohta. Eelmine ettevõtte prognoos oli 3,25-3,40 dollarit aktsia kohta.

Kaubamajade keti operaator Macy's (M) on kukkunud 8,18%. Ettevõte teatas 44 miljoni dollari suurusest kahjumist ehk 10 senti aktsia kohta. Analüütikud ootasid 19 sendist kahjumit. Macy's jäi oma kasumiprognoosi juurde, mis aktsiat eelturul plussi liigutas.

Maailma suurim jaemüüja Wal-Mart (WMT) teatab oma tulemused homme ning J.C. Penney (JCP) reedel. Wal-Mart hetkel 2,68% miinuses.

Reedel teatakse ka oktoobrikuu jaemüüginumbrid. Analüütikud ootavad 2,1%-list kukkumist septembrikuuga võrdluses.

American Expressi aktsiad on kukkunud 8,35%. WSJ raporteeris, et ettevõte ootab USA valitsuselt abi 3,5 miljardit dollarit. Esmaspäeval sai krediitkaartide tootjast pank.

Finantsettevõtete probleemid pole kaugeltki läbi. Prudential Financial kärpis oma dividende 50% ning kindlustaja Swiss Life Holding kärpis oma kasumiprognoose ning katkestas aktsiate tagasiostu programmi.

Demokraatide liidrid tahavad läbi lükata eelnõu, mis lubaks 700 miljardi suurust abipaketti kasutada ka USA autotootjate aitamiseks. General Motors (GM) on tõusnud 7,8%. Ford Motor (F) 6,11% rohelises.

Nafta on kukkunud USAs 4,05% makstes NYMEXil hetkel 56,95 dollarit barrel. Nafta on kukkunud suve keskpaigast saadik, kuna nõudlus maailmas nafta järele on oluliselt vähenenud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2008, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing