Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rahvaliit: riigieelarve teine lugemine tuleb katkestada

12. november 2008, 20:03

Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon tegi
ettepaneku katkestada riigieelarve eelnõu teine lugemine, et anda valitsusele
võimalus viia 2009. aasta riigieelarve tulud ja kulud tegelikkusega
vastavusse.

Rahvaliidu fraktsioon on seisukohal, et riigieelarve teine lugemine tuleb katkestada, et valitsus saaks esitada lubatud radikaalsed muudatusettepanekud, mis arvestavad reaalseid tulusid. „Nii peaminister kui ka rahandusminister on hakanud aru saama, et kulusid tuleb vähendada. Kui see oleks koalitsiooni siiras tahe, siis tuleks teine lugemine katkestada,” ütles riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Mänd pressiteates.

„Valedele alustele rajatud eelarvele ei saa muudatusettepanekuid esitada,” sõnas Mänd, lisades, et see oleks tähendanud ka logiseva eelarve tunnustamist ning andnud peaministrile järjekordse võimaluse süüdistada riigikogu defitsiidis eelarve vastuvõtmises.

Mänd viitas Riigikogus peetud kõnes ka reservide kasutamisele. Tema hinnangul ei anna reservide kasutamine soovitud tulemust. „Pole õige kasutada reserve jooksvate kulude ja valimislubaduste katteks. Reserve jätkub lühikeseks ajaks ega anna majanduse elavdamiseks midagi juurde,” lausus Mänd.

Mänd tõdes ka, et olukord majanduses on muutunud keeruliseks, kuna pangad on laenuandmisel muutunud ülikonservatiivseks. Käivitunud on protsess, kus ettevõtted ei ole suutelised omavahel arveldama. „Valitsus peab rakendama tema käsutuses olevaid finantshoobasid ettevõtluse elavdamiseks,” lausus Mänd.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 20:03
Otsi:

Ava täpsem otsing